‘Kültür Ustaları’na YEDAŞ Feneri

YEDAŞ, “Kültürümüzü Aydınlatıyoruz” KSS Projesi kapsamında 2013 yılında yeni ustalarının da kapısına ‘YEDAŞ Feneri’ astı. Genel Müdür Türkoğlu, “Bütünlüklü ve sürdürülebilir bir bölgesel iyileştirme stratejisi uyguluyoruz” dedi\r\n

‘Kültür Ustaları’na YEDAŞ Feneri
\n Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri ile Karadeniz insanının yarattığı değeri enerjisiyle desteklemeyi sürdüren YEDAŞ, “Kültürümüzü Aydınlatırız” projesi kapsamında kaybolmaya yüz tutmuş yerel zanaatları kuşaktan kuşağa sürdüren 5 ustanın daha kapısına ‘YEDAŞ Feneri’ astı. Proje kapsamında, ayrıca ustaların atölyelerinde kullandıkları elektrik enerjisi YEDAŞ tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.
\n
\n  
\n
\n KÜLTÜRÜMÜZÜ AYDINLATIYORUZ
\n
\n “Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz” sloganıyla 2012 yılında başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ulusal ve uluslararası düzeyde bir çok ödülle taçlandıran YEDAŞ, 2013 yılında da ‘Bir Bölgesel Sürdürülebilirlik Kalkınma Hareketi’ temasıyla farkındalık yaratıyor. Samsun, Sinop, Ordu, Çorum ve Amasya il ve ilçelerinde kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti sunmayı amaçlayan YEDAŞ, çalışanlarıyla birlikte hazırladığı, hayatın her alanına dokunan 3 ana başlıkta 14 farklı KSS projesiyle bölgenin enerjisine enerji katıyor. 2012 yılında başladığı projelerinde sürdürülebilirliği esas alan YEDAŞ, “Kültürümüzü Aydınlatıyoruz” Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 2013 yılında yeni zanaat dallarını da ekledi ve desteklediği usta sayısını 10’a çıkardı. Samsun’da Saraç Ustası Mehmet Turhallı, Amasya’da Süsleme Ustası Mehmet Tektaş, Ordu’da Klarnet Ustası Ahmet Özdemir, Sinop’ta Soba Ustası Murat Yılmaz ve Çorum’da Semerci Ustası Hüseyin Kaygusuz’u 2013 yılında destekleme kararı alan YEDAŞ, ustaların atölyelerine projenin simgesi olan YEDAŞ Fenerleri ve ustalara saygı plaketlerini astı. Proje kapsamında, ustaların atölyelerinde kullandıkları elektrik enerjisi YEDAŞ tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.
\n
\n  
\n
\n KAPILARA ‘YEDAŞ FENERİ’
\n
\n YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu “YEDAŞ olarak hizmet verdiğimiz bölgemize ekonomik, sosyal, kültürel gelişimine de katkıda bulunmayı iş sürecimizin parçası haline getirdik. Kurumsal Sosyal Sorumluluğu bir reklam aracı olarak değil, ‘Bir Bölgenin Sürdürülebilir Kalkınma Hareketi’ olarak görüyoruz” dedi. Türkoğlu, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız Kültürümüzü Aydınlatıyoruz projesi kapsamında 5 ustamızı destekledik. Aldığımız çok olumlu tepkiler, bölgemizde kaybolmaya yüz tutmuş zanaatları ve bu zanaatlara son derece zor koşullarda emek veren, sürdürme çabası gösteren ustalarımızı destekleme kararımızın ne kadar isabetli olduğunu gösterdi. Bu nedenle projeyi yeni zanaatlar ve yeni ustalarla genişleterek sürdürmeye karar verdik. 2013 yılı ustalarımızı bilgi ve tecrübeleriyle kaybolmaya yüz tutmuş el zanaatlarını yaşatmaya çalışıyor, YEDAŞ olarak biz de ustalarımıza kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti veriyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BÖLGESEL İYİLEŞTİRME STRATEJİSİ
\n
\n Türkiye de ilk kez geniş kapsamda, uluslararası KSS yaklaşımını benimseyerek uyguladıklarını belirten YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, ekonomik, çevresel ve kültürel anlamda hayatın her alanına dokunan 14 farklı KSS projesiyle bütünlüklü ve sürdürülebilir bir bölgesel iyileştirme stratejisi uyguladıkları söyledi. Türkoğlu, “2012 yılında başlattığımız KSS Projelerimiz kapsamında belirlediğimiz takvim üstünde harekete ediyoruz. Bu yıl ve sonraki yıllarda da aynı gün ve haftalarda etkinliklere devam edeceğiz. Burada önemli olan ve kendimize hedef koyduğumuz sürdürülebilir olmak, sosyal sorumluluk bilincinin devamlılığıdır. Çalışanlarımız ve  tüm paydaşlarımız bu bilinç etrafında bütünleşmiştir. Bu rol model ve liderliği kapsayan ‘Toplam Kalite Yönetim’ şeklidir ve sürdürebilir bir uygulamadır” dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tarsus'ta trafik kazası: 6 yaralı Tarsus'ta trafik kazası: 6 yaralıPamukkale Belediyesinden İl Sağlık Müdürlüğüne destek Pamukkale Belediyesinden İl Sağlık Müdürlüğüne destekÇan'da trafik kazası: 1 yaralı Çan'da trafik kazası: 1 yaralı70 yaşındaki adam, depremden 33 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı 70 yaşındaki adam, depremden 33 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldıDenizli'den giden arama kurtarma ekipleri çalışmalara devam ediyor Denizli'den giden arama kurtarma ekipleri çalışmalara devam ediyorSağlık Bakanı Koca, depremin simgesi İnci'yi ziyaret etti Sağlık Bakanı Koca, depremin simgesi İnci'yi ziyaret ettiAnkara'da feci kazada 2 kişi yanarak can verdi 2 kişi de yaralandı Ankara'da feci kazada 2 kişi yanarak can verdi 2 kişi de yaralandıYağcıoğlu apartmanı enkazında bir kadının cansız bedenine ulaşıldı Yağcıoğlu apartmanı enkazında bir kadının cansız bedenine ulaşıldıAli Akman 8 maçta 7 gole ulaştı Ali Akman 8 maçta 7 gole ulaştıAlkollü sürücü kaza yaptı, ehliyeti kaptırdı Alkollü sürücü kaza yaptı, ehliyeti kaptırdı

hızWeb