SAMSUN GIDADA TEMİZ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Ramazan ayı içerisinde denetimlerimize daha da ağırlık verdik. Bin 86 iş yerine yapılan denetimlerde 3 iş yeri ile ilgili para cezası uyguladık dedi.

SAMSUN GIDADA TEMİZ

\n
\n Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü ramazan ayı içerisinde fırınlar, unlu mamuller üretim yerleri, pastane imalat ve satış yerleri, lokantalar ve toplu tüketim yerlerinin denetimlerini daha da sıkılaştırıldı. 
\n Halkın güvenilir gıdaya ulaşımını sağlamak için Ramazan ayı boyunca denetimlerin aralıksız sürdürüleceği söyleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Ramazan ayı içerisinde denetimlerimize daha da ağırlık verdik. Gıda üretim yerleri ile ilgili 285, gıda satış yerleri ile ilgili 495, gıda toplu tüketim yerleriyle ilgili 230, gıda ithalat ve ihracat ile ilgili 76 iş yeri olmak üzere toplam bin 86 iş yeri denetimi yaptık. Bu denetimlerde 3 iş yerine toplam 18 bin lira idari para cezası uyguladık şeklinde konuştu. 
\n Tüketicileri ambalajlı ve etiketi bozulmamış ürünleri almaları konusunda uyaran Müdür Güven, Aldığınız ürünün paket üzerindeki son kullanma tarihinin muhakkak kontrol edilmelidir. Vatandaşlarımız, gıdalarla ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde ‘Alo 174’ gıda hattını aramalarını ve şikayetlerini bildirmelerini istiyoruz. Gerek üretim gerek satış yerlerindeki önceliğimiz temizliktir. Önemli olan halkımıza temiz, sağlıklı ve güvenilir gıda sunmaktır. Halkımızdan da bu konuda duyarlılık bekliyoruz diye konuştu.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil şarampole devrildi: 1 ölü, 4 yaralı Otomobil şarampole devrildi: 1 ölü, 4 yaralıÇöp kamyonu, ekiplerden kaçan otomobili durdurmak için yolu kapattı Çöp kamyonu, ekiplerden kaçan otomobili durdurmak için yolu kapattıIğdır korona virüs kısıtlamalarına uyuyor Iğdır korona virüs kısıtlamalarına uyuyorPolisin dur ihtarına uymayan sürücü otomobili bırakıp kaçtı Polisin dur ihtarına uymayan sürücü otomobili bırakıp kaçtıAksaray'da baca yangını paniğe neden oldu Aksaray'da baca yangını paniğe neden olduPamukkale'de üst yapı seferberliği devam ediyor Pamukkale'de üst yapı seferberliği devam ediyorKocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın: Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın:15 Temmuz Şehitler Köprüsünde kısıtlama sonrası polis noktası kaldırıldı 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde kısıtlama sonrası polis noktası kaldırıldıİstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle yollarda hareketlilik başİstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle yollarda hareketlilik başKısıtlamada polisten kaçan şüphelinin çorabından uyuşturucu madde çıktı Kısıtlamada polisten kaçan şüphelinin çorabından uyuşturucu madde çıktı

hızWeb