SAMSUN GIDADA TEMİZ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Ramazan ayı içerisinde denetimlerimize daha da ağırlık verdik. Bin 86 iş yerine yapılan denetimlerde 3 iş yeri ile ilgili para cezası uyguladık dedi.

SAMSUN GIDADA TEMİZ

\n
\n Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü ramazan ayı içerisinde fırınlar, unlu mamuller üretim yerleri, pastane imalat ve satış yerleri, lokantalar ve toplu tüketim yerlerinin denetimlerini daha da sıkılaştırıldı. 
\n Halkın güvenilir gıdaya ulaşımını sağlamak için Ramazan ayı boyunca denetimlerin aralıksız sürdürüleceği söyleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Ramazan ayı içerisinde denetimlerimize daha da ağırlık verdik. Gıda üretim yerleri ile ilgili 285, gıda satış yerleri ile ilgili 495, gıda toplu tüketim yerleriyle ilgili 230, gıda ithalat ve ihracat ile ilgili 76 iş yeri olmak üzere toplam bin 86 iş yeri denetimi yaptık. Bu denetimlerde 3 iş yerine toplam 18 bin lira idari para cezası uyguladık şeklinde konuştu. 
\n Tüketicileri ambalajlı ve etiketi bozulmamış ürünleri almaları konusunda uyaran Müdür Güven, Aldığınız ürünün paket üzerindeki son kullanma tarihinin muhakkak kontrol edilmelidir. Vatandaşlarımız, gıdalarla ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde ‘Alo 174’ gıda hattını aramalarını ve şikayetlerini bildirmelerini istiyoruz. Gerek üretim gerek satış yerlerindeki önceliğimiz temizliktir. Önemli olan halkımıza temiz, sağlıklı ve güvenilir gıda sunmaktır. Halkımızdan da bu konuda duyarlılık bekliyoruz diye konuştu.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Demir gözyaşlarıyla uğurlandıSamsun CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Demir gözyaşlarıyla uğurlandıSamsun'da kokain operasyonu: 3 kişi gözaltındaSamsun'da kokain operasyonu: 3 kişi gözaltında29 Ekim Perşembe Samsun hava durumu29 Ekim Perşembe Samsun hava durumuFındık fiyatları ne kadar? 29 Ekim Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 29 Ekim Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıOMÜlü Prof. Dr. Aksoy açıkladı: Bir deney faresi 10 bin TLOMÜlü Prof. Dr. Aksoy açıkladı: Bir deney faresi 10 bin TLSamsun'da protokol Cumhuriyet Bayramı'nı kutladıSamsun'da protokol Cumhuriyet Bayramı'nı kutladıSamsunspor, Adana Demirspor maçının provasını yaptıSamsunspor, Adana Demirspor maçının provasını yaptıÖlü bulunan bebeğin annesi tutuklandıÖlü bulunan bebeğin annesi tutuklandıAtakum Belediyesi AtaMarket'i açtıAtakum Belediyesi AtaMarket'i açtı110 yaşında korona virüsü yendi110 yaşında korona virüsü yendi

hızWeb