Başbakan dan Saathane randevusu

Saathane Meydanı esnafı yargı aşamasında olan Büyükşehir Belediyesi projesini Başbakan Erdoğan’a şikayet etmeye gidiyor. Esnaf, 6 Ağustos için Başbakan dan randevu alan esnaf, hazırladığı alternatif proje ile olumlu yanıt almayı umut ediyor\r\n

Başbakan dan Saathane randevusu
\n Samsun’da yıkımlar ve mahkemeler eşliğinde süren Saathane Meydanı Dönüşüm Projesi ne tepki gösteren esnaf, 6 Ağustos 2013 tarihinde Başbakan Erdoğan’la bir araya geliyor. Hem tarihi, hem de ticari hayatın sona ermesine neden olacaklarını öne sürdükleri çalışmaların son bulması için yargıdaki mücadelelerinin sürdüğünü, buna ek olarak da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da mağduriyetlerini aktaracaklarını belirten esnaf Müşvik Çepniler, beklenen randevuyu aldıklarını söyledi.
\n
\n  
\n
\n BAŞBAKANA ŞİKAYET
\n
\n Mücadelelerinde kendilerine destek veren siyasi ve ticari isimlerin araya girmesiyle Başbakan Erdoğan’dan randevu aldıklarını belirten Çepniler, “İnatla buradaki tarihi ve ticari hayatı yok etmeye çalışanları Başbakan Erdoğan’a şikayet edeceğiz.  6 Ağustos 2013 içerisinde gerçekleşecek olan buluşmadan olumlu bir sonuç bekliyoruz. Araya giren siyasi ve ticari destekçilerimizin çabalarıyla alınan randevuda Başbakan Erdoğan’a maruz kalınan durumu detaylarıyla anlatıp, yapılmak istenenin ne olduğunu açık bir şekilde ortaya koyacağız” dedi.
\n
\n  
\n
\n ALTERNATİF PROJE
\n
\n Büyükşehir Belediyesi’nin Saathane Meydanı’yla ilgili projesine alternatif olarak kendilerinin de proje hazırlattığını söyleyen Müşvik Çepniler, projelerini Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’a göstermek istediklerini ancak kendisinin görmezden geldiğini söyledi. Çepniler, “Burada yapılması en makul çalışma ortada. Mimarlar ve şehir plancılarıyla birlikte hazırlanan projemiz tarihi dokuyu ve bu dokuya destek veren ticari hayatı koruma altına alıyor. Başkan Yılmaz’a bu projeyi göstermek istedik ama görmezden geliyor. Afiş yaparak Saathane Meydanı’na astık ki görülsün diye. Geçtiğimiz günlerde esnaf arkadaşlarımız Başkan Yılmaz’ı makam arabasından bu projeye bakarken görmüşler. Dilerim haklılığımızın farkına varır. Araç içerisinde bize görünmeden projelere bakmalarına gerek yok ki biz de kendilerine bu projeleri göstermeyi ve yapılabilecek en uygun çalışmayla tanıştırmayı istiyoruz zaten” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisten kaçarken kaza yapan sürücü hayatını kaybetti Polisten kaçarken kaza yapan sürücü hayatını kaybettiKayseri'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltıMalatya'da huzur uygulaması Malatya'da huzur uygulamasıPolisten kaçan sürücü ehliyetsiz ve alkollü çıktı Polisten kaçan sürücü ehliyetsiz ve alkollü çıktı

hızWeb