Kılıç tan esnafa övgü

AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, Esnaf, sosyal dayanışmanın öncüsüdür. Esnaf, sosyal düzenin muhafızıdır. Esnaf, toplum içinde edebin, adabın, terbiyenin koruyucusu, yaşatıcısıdır dedi\r\n

 Kılıç tan esnafa övgü
\n Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi nin geleneksel iftar yemeğine katılan AK Parti Milletvekili Çağatay Kılıç, esnaf ve sanatkara övgüler yağdırarak, Esnaf sosyal dayanışmanın öncüsüdür dedi.
\n
\n  
\n
\n AK Parti Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi Akif Çağatay Kılıç, yemekte yaptığı konuşmada, Türkiye nin dünyanın belki de en zengin, en köklü ve en kurumsal esnaf kültürüne sahip ülke olduğunu söyledi. Kılıç, Bizim kültürümüzde, esnaflık ekonomik boyutunun ötesinde, bir medeniyet duruşunu ifade eder. Esnaflık, gelenekleriyle, eğitim sistemiyle, ahlakıyla, disipliniyle en önemlisi de dayanışmasıyla esnaflık medeniyetimizin gelişmesinde ve ileri taşınmasında hayatı bir rol oynamıştır. Komşunun siftahını kendine dert edinen bir esnaf anlayışına, dünyanın bir başka yerde rastlayamazsınız. Esnaf demek, ahi demek sadece dükkan açan, dükkanında alışveriş yapan ticaret yapan, para kazanan kişi demek asla değildir. Esnaf sosyal dayanışmanın öncüsüdür. Esnaf sosyal düzenin muhafızıdır. Esnaf toplum içinde edebin, adabın, terbiyenin koruyucusu, yaşatıcısıdır dedi.
\n
\n  
\n
\n Kılıç, hükümet olarak esnafa bugüne kadar verdikleri desteğin, bundan sonra da artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Babasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dedi Babasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dediTüfekle kendini vurdu Tüfekle kendini vurduAlacak verecek kavgasında yaralanan şahıs kurtarılamadı Alacak verecek kavgasında yaralanan şahıs kurtarılamadıKocaeli'de mobilya atölyesi yandı binada mahsur kalanları itfaiye kurtardı Kocaeli'de mobilya atölyesi yandı binada mahsur kalanları itfaiye kurtardıİki kişinin öldüğü silahlı kavgada tutuklu sayısı 2'ye yükseldi İki kişinin öldüğü silahlı kavgada tutuklu sayısı 2'ye yükseldiKestane toplarken kaybolan kadın bulundu Kestane toplarken kaybolan kadın bulunduOtoyol işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 14 yaralı Otoyol işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 14 yaralıSes bombası attıkları sırada polise denk gelen şüpheliler yakayı ele verdi Ses bombası attıkları sırada polise denk gelen şüpheliler yakayı ele verdi

hızWeb