BEN KALSAYDIM SAMSUNSPOR ŞİMDİ SÜPER LİG DE OLURDU

Takımı Süper Lig e çıkardıktan sonra Samsunspor dan ayrılan ve iki yıl aradan sonra tekrar geri dönüş yapan Hüseyin Kalpar, Ben görevde kalsaydım belkide Samsunspor , küme düşmez şu anda Süper Lig de olurdu. Maalesef şimdi Süper Lig e çıkarmak için dünya

 BEN KALSAYDIM SAMSUNSPOR ŞİMDİ SÜPER LİG DE OLURDU
\n BOLU KAMPI NDA ÇARPICI SÖZLER 
\n
\n Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği Bolu kampında çarpıcı açıklamalar yaptı. İki yıl aradan sonra tekrar Samsunspor a dönüş yapan tecrübeli teknik adam, soluksuz okuyacağınız özel röportajda arkadaşımız Muhammet Çavuşoğlu na birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.  
\n
\n  
\n
\n TERCİHLERE SAYGI DUYUYORUM  
\n
\n Kalpar la ilk önce yıllar öncesine gittik. Samsunspor u Süper Lig e çıkardığı sezonun ardından takımdan ayrılışını konuştuk. Tecrübeli teknik adam sorularımıza içtenlikle cevap verdi. Şimdi söz Hüseyin Kalpar da: Samsunspor u Süper Lig e çıkardım. Ancak sezon sonunda takımdan ayrıldım. Yönetim de bıraktı zaten. Benim sözleşmemde de devam eder maddesi yoktu. Doğal olarak yeni gelen yönetimin tercihine saygı duydum. Futbol böyle bir şey. Tercihlere saygı göstermek, anlamak gerek.  
\n
\n  
\n
\n ŞİMDİ SÜPER LİG İÇİN UĞRAŞIYORUZ 
\n
\n Ancak devam etmiş olsaydım belkide şu anda Samsunspor Süper Lig de olurdu. En azından takımı çok iyi tanıyan bir özelliğe sahiptim. Nasıl oyuncu alınması gerektiğini daha iyi değerlendirirdim. Sadece ben oradan ayrılmadım olduğu gibi yönetimde ayrıldı. Eskiye dönmek iyi bir şey değil buna inanıyorum. Maalesef şu anda Süper Lig e çıkmak için dünya kadar iş yapıyoruz. Bunları sırf tekrar Süper Lige çıkabilmek için yapıyoruz.  
\n
\n  
\n
\n GERİYE BAKMADAN İLERLEMELİ 
\n
\n Mesela tesis konusunda bile bir adım önde olabilirdik. Gelir kaynakları çok farklı Süper Lig de. Süper Lig de olmak bu anlamda da çok daha iyi demektir. Dolayısıyla artık geriye bakmadan eskiyi düşünmeden önümüzdeki zamanı nasıl daha iyi değerlendiririz, nasıl başarılı oluruz bunun hesaplarını yapıyoruz. Gece gündüz demeden çalışıyoruz.  
\n
\n  
\n
\n TEKRAR DÖNMEM ÇOK ŞEY DEMEK 
\n
\n Tekrar Samsun a gelmek benim için mutluluk verici. Çok güzel günlerim geçti. Tabi şampiyonda olduk, hep beraber lige çıktık. Ama devam edemedik şu anda tekrar Samsun a gelmek hem benim adıma güzel, hem de Samsun adına başarılı olabilme adına çok şey demektir.
\n
\n  
\n
\n KORKAK DEĞİLİM
\n
\n Ben işimde hiç korkmadım. Çünkü korkak insan doğru şeyi yapamaz. Ben işimde çok özgüvene sahip birisiyim. Oyuncularımın da benim gibi özgüvene sahip olmalarını istiyorum. Herkes kendine göre iyi bir takım kurabilir. Bizde iyi takımız, bunun için mücadele ediyoruz.  
\n
\n  
\n
\n BÜYÜK DEĞİL, GERÇEKÇİ KONUŞURUM  
\n
\n Ben şampiyon olduğumuz yılda da hedefim şudur demedim. Ama hedefim başarılı olabilme adına yapılması gerekenleri en doğru şekilde gerçekleştirmektir dedim. Ben bu konuda daha mütevazi, daha gerçekçi düşünen birisiyim. Söylemlerle değil icraatla ortaya bir şeyler koyabilmeyi isterim. Herkes bir şey söyleyebilir. Büyük konuşmaktansa daha gerçekçi konuşmayı isterim. Söylemekle olmuyor.  
\n
\n  
\n
\n BEN YERİNE BİZ DİYECEĞİZ  
\n
\n Benim olduğum yerde birlik beraberlik olmalı. Benim anlayışım bu. Ne kadar birbirini seven toplum olursa o kadar başarı olur. Bunun adı ekip ruhudur. Biz yaptık, biz yapıyoruz mantığını ortaya koymak bizi hedefe götürür. Ben kelimesini çok kullanmamak gerekir. Başarılı olunacaksa biz başarılı olacağız. Aynı şekilde başarısız olursak ta biz başarısız olacağız.  
\n
\n  
\n
\n MUTLUYUM 
\n
\n Yeni sezon hazırlıklarına Samsun da başladık. İkinci kamp dönemini Bolu da geçiriyoruz. İyi bir kamp dönemi yaşıyoruz. Bunun nedeni oyuncularımın arzusu ve isteği. Bu beni mutlu ediyor. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Onların arzu ve istekli çalışmaları kulübümüze ve bize faydalı olacaktır. Buda ayrı bir mutluluktur.  Kamp dönemini iyi geçirmek gerekir. Bu dönemi iyi geçiren takımlar sezon içinde başarılı olur. Biz de bunu istiyoruz. Bundan dolayı mutluyum.  
\n
\n  
\n
\n EKSİKLERİMİZ VAR  
\n
\n Şu gerçeği kabul etmemiz lazım. Bizim şu anda eksiğimiz var. Sezon başında koyduğumuz bir şekil bu. Şablon üzerinde bir çalışmamız vardı. Şablon üzerinde çalışmamızın neticesinde olması gerekenleri değerlendirmiştik. Olması gerekenlerde de eksikler var. Bu eksiği kamp döneminde ve daha sonari süreçte ama en kısa sürede tamamlamak istiyoruz.  
\n
\n  
\n
\n SONUÇLAR ÖNEMLİ DEĞİL 
\n
\n Şu ana kadar üç hazırlık maçı oynadık. Birer galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet aldık. Bu karşılaşmalarda tüm oyuncularımıza şans tanıdık. Her oyuncumu görme ayrıca da eksikleri giderme adına maçlar çok önemliydi. Bir maç daha oynayacağız. Alınan sonuçlar önemli değil.     
\n
\n  
\n
\n SÖYLEMLERLE ŞAMPİYON OLUNMUYOR  
\n
\n İsim önemli değil ama eksik mevkii olarak bu mevkileri tamamlayıp iyi bir takım olmayı istiyoruz. Çünkü bu sezon lig çok zor geçecek. 19 takım var. Düşecek takım sayısı iddialı takım sayısı fazla. Bizimde iyi takım kurarak en azından başarılı olma adına çok şey yapmamız gerekiyor. Kim şampiyon olur, kimler küme düşer bunu bilemeyiz. Ancak söylemlerle şampiyon olunmuyor.  
\n
\n  
\n
\n EKİP RUHU BAŞARIYI GETİRİR  
\n
\n Başarılı olmak için olmazsa olmazlardan birisi benim inancım ve düşüncelerim. İyi bir ekip ruhunun olması iyi bir takımdaşlığın olması önemli. Çok iyi isimler olabilir. Ama bu ekip ruhunu yakalayamazsanız başarılı olamazsınız. İyi bir takım ruhu ortaya koyduğunuzda başarı zaten kendiliğinden geliyor. Oyuncularımda bu konuda büyük yol kat ettiler. Müthiş bir uyum içinde çalışıyoruz. Başlangıcımız güzel oldu. İnşallah sonucu da güzel olur.
\n
\n  
\n
\n GENÇLERDEN MEMNUNUM  
\n
\n Kampa çok sayıda genç oyuncuyu götürdük. Hepsi çok çalışıyor. Onlardan memnunum. Zaten gençlere büyük önem veriyoruz. Geçmişte Samsunspor da çalıştığım veya başka kulüplerde görev aldığım dönemlerde bir çok genç oyuncuyu Türk futboluna kazandırdım. Bunun örneklerini saymakla bitiremem. Ancak şu anda kampta bulunan gençlerden bazıları bir adım önde. Fakat hepsi daha çok çalışmalı.  
\n
\n  
\n
\n KADRODA İNDİRİM OLACAK  
\n
\n Kadroda indirim illaki olacak. Ama şu anda sayı veremem. Gelecek oyuncularımızın da aramıza katılmasıyla sayımız fazlalaşacak. Tabii ki eksilme yapacağız. Yabancı oyuncu konusunda büyük bir çalışma temposundayız. Hem biz teknik açıdan hem de yönetim olarak çalışıyoruz. Yabancıları iyi değerlendirirsek çok daha etkili oluruz.  
\n
\n  
\n
\n KOLAYI HERKES YAPAR 
\n
\n Samsun taraftarına, halkına şunu söylemek isterim. Takım iyi yolda. Bize inansınlar, güvensinler. Her zaman olduğu gibi başından sonuna kadar desteklerini bekliyoruz. Samsunspor en iyisini en doğrusunu yapacaktır. Hiç bir zaman bizim işimiz kolay olmadı. Ama zor olan bir şeyi gerçekleştirmek ayrı bir mutluluk verir. Kolayı herkes yapar. Ancak bizim işimiz kolay değil. Kolay olmayan bir şeyi başaracağız.  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kötü kokular gelince 51 yaşındaki adamın öldüğü ortaya çıktı Kötü kokular gelince 51 yaşındaki adamın öldüğü ortaya çıktıAnkara'da pencereden bakan kişi pompalı tüfekle öldürüldü Ankara'da pencereden bakan kişi pompalı tüfekle öldürüldüHatay'da yangın kontrol altına alındı Hatay'da yangın kontrol altına alındıKula'da çalınan otomobil 45 dakika sonra bulundu Kula'da çalınan otomobil 45 dakika sonra bulunduBölücü terör örgütüne yönelik çok sayıda adreste eşzamanlı operasyon düzenlendi Bölücü terör örgütüne yönelik çok sayıda adreste eşzamanlı operasyon düzenlendiUyuşturucu tacirlerine şafak operasyonu: 36 gözaltı kararı Uyuşturucu tacirlerine şafak operasyonu: 36 gözaltı kararıAnkara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı Ankara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı

hızWeb