Hem Kur-an öğreniyorlar hem de spor yapıyorlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı nın birlikte düzenlediği Camilerde Spor etkinliği, Samsun genelindeki 120 camii de devam ediyor. Yaz Kur-an Kursu na giden çocuklar, dini eğitimlerinin yanı sıra spor yaparak ta eğleniyor \r\n

Hem Kur-an öğreniyorlar hem de spor yapıyorlar
\n  
\n
\n ETKİNLİKLER 120 CAMİİDE 
\n
\n Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı nın birlikte düzenlediği ve Samsun genelinde toplam 120 camiide faaliyet gösteren Camilerde Spor etkinliği tüm hızıyla sürüyor. 
\n
\n Etklinliğin uygulandığı yerlerden biride Yeşilkent Camii. Yaz Kur-an n Kursu na katılan çocuklar burada hem dini eğitimlerini alıyor hem de spor yapıyor. Çocuklar bu uygulamadan dolayı son derece memnun.  
\n
\n  
\n
\n GİDEREK YAYGINLAŞIYOR 
\n
\n Uygulamaya giren hizmetten başta çocuklar, aileleri ve din görevlilerinin memnun olduğunu söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, amaçlarının Yaz Kur-an Kursu nun açıldığı tüm camiilerde söz konusu etkinliği bir an önce yaymak olduğunu kaydetti.
\n
\n  
\n
\n MİLLİ SPORCULAR OLABİLİRLER
\n
\n Masa tenisi, badminton, futbol, basketbol, voleybol, santranç gibi sporların camiilerin bahçelerinde yapılabildiğini ifade eden Süleyman Demirtaş, Birazda eğlence yönü ağır basan spor dalları. Miniklere ücretsiz verilen spor aletlerinin tamamı Diyanet Vakfı nın demirbaşına kaydediliyor ve bu aletler yaz kış kullanılabilecek. Amacımız her alanda kendini en iyi şekilde yetiştirmiş bireylere sahip olmak. Burada badminton sporunu öğrenen çocuklarımız, ileride kendilerini daha da geliştirerek milli takım seviyelerine gelebilir dedi.
\n
\n  
\n
\n HER DALDA EĞİTİM VERİLİYOR
\n
\n İlk olarak öğrenci sayısı fazla olan camiileri tercih ettiklerini dile getiren Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, Tüm camii alanlarında uzman spor antrenörleri görevlendiriyoruz. Çocuklarımıza en az haftanın 3 günü görevli antrenörlerimiz tarafından masa tenisi, badminton, futbol, basketbol, voleybol alanlarında dersler veriliyor. Bu sayede biz hedef kitlemizi artırırken, çocuklarda bu sporları uygulamalı olarak öğrenme imkanı buluyor. Antrenörlerimiz yetenekli buldukları sporcularla ilgili ailelerini bilgilendirerek o spor dalında ilerlemesine yardımcı oluyor. Hatta imamlargönüllü antrenörlük yaparak çocuklara eşlik ediyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da yaşananları görseniz, evden dışarı adım atmazsınızSamsun'da yaşananları görseniz, evden dışarı adım atmazsınızSamsunlu genç 4 ay önce kaçırarak evlendiği eşini öldürdüSamsunlu genç 4 ay önce kaçırarak evlendiği eşini öldürdüSamsun'da Kuş Cenneti'nde ördek katliamı yapan öğretmen yakalandıSamsun'da Kuş Cenneti'nde ördek katliamı yapan öğretmen yakalandıSamsun'da sokakların boş kalmasını fırsat bildilerSamsun'da sokakların boş kalmasını fırsat bildilerÜç gündür kayıptı, Samsun-Sinop karayolunda bulunduÜç gündür kayıptı, Samsun-Sinop karayolunda bulunduDamadını cadde ortasında silahla öldürdüDamadını cadde ortasında silahla öldürdüSamsun'da kazaların ana nedeni dikkatsizlikSamsun'da kazaların ana nedeni dikkatsizlikYılport Samsunspor çift kale maç yaptıYılport Samsunspor çift kale maç yaptıOrman sevgisi Samsun'da 85 yaşındaki dedeyi klipte oynattıOrman sevgisi Samsun'da 85 yaşındaki dedeyi klipte oynattıSamsun sessizliğe büründüSamsun sessizliğe büründü

hızWeb