Hem Kur-an öğreniyorlar hem de spor yapıyorlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı nın birlikte düzenlediği Camilerde Spor etkinliği, Samsun genelindeki 120 camii de devam ediyor. Yaz Kur-an Kursu na giden çocuklar, dini eğitimlerinin yanı sıra spor yaparak ta eğleniyor \r\n

Hem Kur-an öğreniyorlar hem de spor yapıyorlar
\n  
\n
\n ETKİNLİKLER 120 CAMİİDE 
\n
\n Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı nın birlikte düzenlediği ve Samsun genelinde toplam 120 camiide faaliyet gösteren Camilerde Spor etkinliği tüm hızıyla sürüyor. 
\n
\n Etklinliğin uygulandığı yerlerden biride Yeşilkent Camii. Yaz Kur-an n Kursu na katılan çocuklar burada hem dini eğitimlerini alıyor hem de spor yapıyor. Çocuklar bu uygulamadan dolayı son derece memnun.  
\n
\n  
\n
\n GİDEREK YAYGINLAŞIYOR 
\n
\n Uygulamaya giren hizmetten başta çocuklar, aileleri ve din görevlilerinin memnun olduğunu söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, amaçlarının Yaz Kur-an Kursu nun açıldığı tüm camiilerde söz konusu etkinliği bir an önce yaymak olduğunu kaydetti.
\n
\n  
\n
\n MİLLİ SPORCULAR OLABİLİRLER
\n
\n Masa tenisi, badminton, futbol, basketbol, voleybol, santranç gibi sporların camiilerin bahçelerinde yapılabildiğini ifade eden Süleyman Demirtaş, Birazda eğlence yönü ağır basan spor dalları. Miniklere ücretsiz verilen spor aletlerinin tamamı Diyanet Vakfı nın demirbaşına kaydediliyor ve bu aletler yaz kış kullanılabilecek. Amacımız her alanda kendini en iyi şekilde yetiştirmiş bireylere sahip olmak. Burada badminton sporunu öğrenen çocuklarımız, ileride kendilerini daha da geliştirerek milli takım seviyelerine gelebilir dedi.
\n
\n  
\n
\n HER DALDA EĞİTİM VERİLİYOR
\n
\n İlk olarak öğrenci sayısı fazla olan camiileri tercih ettiklerini dile getiren Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, Tüm camii alanlarında uzman spor antrenörleri görevlendiriyoruz. Çocuklarımıza en az haftanın 3 günü görevli antrenörlerimiz tarafından masa tenisi, badminton, futbol, basketbol, voleybol alanlarında dersler veriliyor. Bu sayede biz hedef kitlemizi artırırken, çocuklarda bu sporları uygulamalı olarak öğrenme imkanı buluyor. Antrenörlerimiz yetenekli buldukları sporcularla ilgili ailelerini bilgilendirerek o spor dalında ilerlemesine yardımcı oluyor. Hatta imamlargönüllü antrenörlük yaparak çocuklara eşlik ediyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 16 yaşındaki oğlu babasını bıçakladıSamsun'da 16 yaşındaki oğlu babasını bıçakladıSamsun'da inşaatın çatısından düşen işçi hayatını kaybettiSamsun'da inşaatın çatısından düşen işçi hayatını kaybettiSamsun'da babasını bıçaklayan genç adliyedeSamsun'da babasını bıçaklayan genç adliyedeSamsun'da fırlayan karavan lastiği kazaya sebep olduSamsun'da fırlayan karavan lastiği kazaya sebep olduSamsun'da polis 28 adresi bastı, adeta cephanelik çökerttiSamsun'da polis 28 adresi bastı, adeta cephanelik çökerttiSamsun'da 7 yaşındaki çocuk kazara kadını vurduSamsun'da 7 yaşındaki çocuk kazara kadını vurduSamsun'da üzerine ağaç düşen şahıs hayatını kaybettiSamsun'da üzerine ağaç düşen şahıs hayatını kaybettiOrdu Büyükşehir fındığa el attıOrdu Büyükşehir fındığa el attıSamsun'daki uyuşturucu operasyonda yakalanan 2 kişi adliyedeSamsun'daki uyuşturucu operasyonda yakalanan 2 kişi adliyedeFındık fiyatları ne kadar? 27 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 27 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatları

hızWeb