Mısır ordusu katliama başladı:120 ölü

Ölü sayısının 120 ye, yaralı sayısının ise 4 bin 500 e yükseldiğini bildirildi.\r\n

Mısır ordusu katliama başladı:120 ölü
\n Mısır güvenlik güçlerinin Baltacılar olarak bilenen suç örgütlerinin de desteğiyle Rabiatul Adeviyye meydanındaki darbe karşıtı göstericilere müdahalesi devam ediyor.
\n
\n  
\n
\n Gerçek mermiler kullanılarak yapılan müdahale sonucu ölü sayısı 120 ye yaralı sayısı ise 2 bin civarında kişi ise yaralandı. Yüzden fazla yaralının sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi.
\n
\n  
\n
\n Rabiatul Adeviyye meydanındaki sahra hastanesi yetkilileri, yüksek binalara çıkan keskin nişancıların hedef gözeterek gerçek mermilerle darbe karşıtı göstericilere ateş açtığını belirttiler.
\n
\n  
\n
\n Yüzlerce yaralıya çok zor şartlarda müdahale edilmeye çalışılan hastanede, cesetleri koymak için yer kalmadığı bildirildi.
\n
\n  
\n
\n Öte yandan bir güvenlik yetkisi, Mısır resmi haber ajansı MENA ya yaptığı açıklamada, polisin ateşli silahlar kullanmadığını, olaylara sadece gaz bombasıyla müdahale ettiği öne sürdü.
\n
\n  
\n
\n Yetkili olaylarda 8 güvenlik görevlisinin de yaralandığı söyledi.
\n
\n  
\n
\n ACİL YARDIM İSTEDİLER
\n
\n  
\n
\n Müslüman Kardeşler teşkilatı, Rabiatul Adeviyye Meydanı ndaki sahra hastanesindeki yüzlerce ağır yaralı için yardım çağrısında bulundu.
\n
\n  
\n
\n AA muhabirine açıklama yapan sahra hastanesi doktorları, hastaneye getirilen yaralı sayısının bini aştığını, bunlardan en az 300 ünün kurşunla yaralanmış olduğunu ve ölümle pençeleştiğini söylediler.
\n
\n  
\n
\n Hastanenin bu kadar yüksek sayıda yaralıya hizmet verme kapasitesine sahip bulunmadığının altını çizen doktorlar, yüzlerce kişinin canını kurtarmak için herkesten yardım beklediklerini vurguladılar.
\n
\n  
\n
\n Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Muhammed el-Biltaci, Anadolu Ajansı aracılığıyla dünyaya yardım çağrısında bulundu.
\n
\n  
\n
\n Biltaci, Herkesten ve her yerden yardım bekliyoruz. Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı ndan doğrudan başlarına isabet eden gerçek mermiyle yaralanan yüzlerce kişinin hayatının kurtarılması için harekete geçmesini bekliyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n Mısır makamlarından gece yaşanan olaylarda ölen ve yaralananlarla ilgili resmi açıklama yapılmazken, hastane kaynakları 60 kişinin öldüğünü, bin kişinin yaralandığını bildirmişti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil şarampole devrildi: 1 ölü, 4 yaralı Otomobil şarampole devrildi: 1 ölü, 4 yaralıIğdır korona virüs kısıtlamalarına uyuyor Iğdır korona virüs kısıtlamalarına uyuyorÇöp kamyonu, ekiplerden kaçan otomobili durdurmak için yolu kapattı Çöp kamyonu, ekiplerden kaçan otomobili durdurmak için yolu kapattıPolisin dur ihtarına uymayan sürücü otomobili bırakıp kaçtı Polisin dur ihtarına uymayan sürücü otomobili bırakıp kaçtıAksaray'da baca yangını paniğe neden oldu Aksaray'da baca yangını paniğe neden olduPamukkale'de üst yapı seferberliği devam ediyor Pamukkale'de üst yapı seferberliği devam ediyorKocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın: Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın:15 Temmuz Şehitler Köprüsünde kısıtlama sonrası polis noktası kaldırıldı 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde kısıtlama sonrası polis noktası kaldırıldıİstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle yollarda hareketlilik başİstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle yollarda hareketlilik baş

hızWeb