Mezbahalara modernizasyon uyarısı

Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, plan hazırlayın, modernizasyon için müdürlüğe başvuran özellikli belediye mezbahalarının bu plana uymadıklarını belirterek, Süreç böyle devam ederse mevzuatta belirtilen hükümler çerçevesinde işlem

Mezbahalara modernizasyon uyarısı
\n Samsun  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, il genelinde faaliyet gösteren 10 belediye ve 2 özel mezbaha sorumluları ile yıl sonuna kadar tamamlanması öngörülen mezbahaların modernizasyon sürecini görüştü.
\n
\n  
\n
\n Güven, mezbahaların bu yılın başında modernizasyon için il müdürlüğüne müracaat ederek plan sunduklarını söyledi. Bu planda çalışmaların tarih ve aşamalarının belirtildiğini ifade eden Güven, Özellikle belediye mezbahalarının bu modernizasyon planına uymadıklarını üzülerek ifade etmek istiyorum. Süreç böyle devam ederse mevzuatta belirtilen hükümler çerçevesinde işlem tesis edilecektir. Samsun’da besicilik ve kırmızı et sektörünü harekete geçirecek, sağlıklı ve güvenilir kırmızı et teminini sağlayacak mezbaha ihtiyacı kaçınılmazdır. Kesim kapasitesi düşük koşulları yeterli olmayan belediye mezbahaları ile bu iş yürümüyor” dedi. 
\n
\n  
\n
\n Toplantıda, yapılan çalışmalar gözden geçirilerek bundan sonra yapılacak modernizasyon çalışmaları ortaya konuldu. Diğer taraftan mezbahalardan tahsil edilen döner sermaye ve mera gelirlerinin süresi içerisinde ilgili hesaplara yatırılması uyarısında bulunuldu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisten kaçarken kaza yapan sürücü hayatını kaybetti Polisten kaçarken kaza yapan sürücü hayatını kaybettiKayseri'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltıMalatya'da huzur uygulaması Malatya'da huzur uygulaması

hızWeb