Başkanın hukuk zaferi

Demokrat Parti (DP) İl Başkanlığı görevinden alınan Feraye Keleşoğlu Kefeli, mahkeme kararı ile görevine geri döndü

Başkanın hukuk zaferi
\n DP Samsun İl Başkanlığı görevinden alınan Feraye Keleşoğlu Kefeli, Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı davayı kazanarak yeniden DP İl Başkanlığı görevine döndü. Hak ve hukukun yerini bulduğunu belirten Feraye Keleşoğlu Kefeli, “DP Genel Merkezi tarafından parti tüzüğümüzün 36. maddesi gereğince görevden alınmıştık. Genel merkezimiz daha uyumlu bir yönetim oluşturmak adına bizi görevden aldı. Bu durum parti teşkilatlarında büyük bir üzüntü oluşturdu. Görevden alınmanın bir usulü vardır. İl başkanını görevden alırken, bazı kaideler yerine getirilir. Gerekçeler GİK’e sunulur. Bunların hiçbiri gerçekleşmeden görevden alındık” dedi.
\n
\n  
\n
\n Mahkemeye itiraz etmesini parti içersindeki teşkilatların istediğini ifade eden Kefeli, “Ben görevden alındıktan sonra teşkilatlar içinde çok üzülen partililerimiz oldu. Biz bir aileyiz. Partimizin zor dönemlerinde görev aldık. Teşkilatlarımızın ‘geri dön’ baskılara dayanamayıp, 19 Temmuz tarihide mahkemeye başvurduk. Mahkemede yaptığı değerlendirme sonucu göreve iademize karar verdi” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insCumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insBodrum'da bir otelin terasında çıkan yangın korkuttu Bodrum'da bir otelin terasında çıkan yangın korkuttuBaşkent'te çöp konteynerinde çıkan yangın 2 dükkana sıçradı Başkent'te çöp konteynerinde çıkan yangın 2 dükkana sıçradıTekirdağ'da tonlarca kaçak içki ele geçirildi Tekirdağ'da tonlarca kaçak içki ele geçirildiÜnlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtuldu Ünlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtulduÜnlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtuldu Ünlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtulduKaza sonrası patlayan araçtan son anda çıkarak alevler arasında kalmaktan kurtulKaza sonrası patlayan araçtan son anda çıkarak alevler arasında kalmaktan kurtulMuhtarın aracını kundaklayan hırsızlar azanın samanlarını da ateşe verdi Muhtarın aracını kundaklayan hırsızlar azanın samanlarını da ateşe verdi10 kilometre kaçtıktan sonra yakalanan otomobilde ruhsatız pompalı tüfek çıktı 10 kilometre kaçtıktan sonra yakalanan otomobilde ruhsatız pompalı tüfek çıktıTEM otoyolunda otomobil bariyerlere ok gibi saplandı; 2 ağır yaralı TEM otoyolunda otomobil bariyerlere ok gibi saplandı; 2 ağır yaralı

hızWeb