Dündar: Büyük işler yaptık

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, insaf sahibi her gözün göreceği büyük işler yaptıklarını belirterek, 2014 yılı yerel seçimlerinin ardından uygulanacak olan Büyükşehirler Yasası ile hizmet bir noktadan planlanmış ve gerçekleştirilmiş olacak” ded

Dündar: Büyük işler yaptık
\n Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, ilçe ve beldelerin köy ve mahalle muhtarları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Adapark Göl Restoran’daki iftar yemeğinde konuşan Başkan Dündar, “2014 yerel seçimlerinin ardından uygulanacak olan Büyükşehirler Yasası ile hizmet bir noktadan planlanmış ve bir noktadan dağıtılmış olacak. Bu düzenlemeyle birlikte daha kısa süreler içerisinde büyük işleri gerçekleştirme imkânını hep birlikte elde etmiş olacağız” dedi.
\n
\n  
\n
\n KÖY KAVRAMI KALKIYOR
\n
\n Belediyecilik ve şehircilik faaliyetlerinden bahseden Dündar, “Türk Devleti nin ve Türk milletinin ortak bir geleneğinden ve ortak bir değerinden bahsederiz. Belediyecilik ve şehircilik faaliyetlerimizi her gün üzerine koymaya çalıştığımız işlerimizi bu anlayışla yapıyoruz. Bu çok önemlidir ve bizim toplumsal dayanışmamıza manevi dayanışmamıza ruhumuza ve bizi birlikte kılan bir kılan geleceğe emin adımlarla ilerlememizi sağlayan düşüncenin ana fikri budur diye ifade etmek istiyorum. Önümüzde ki süreçte köy kavramı Büyükşehir Yasası nın getirdiği düzenleme ile artık kalkmış olacak. Samsun sınırları içerisinde bunun biri sonucu olarak Çarşamba’mızda artık Karadeniz’den Salıpazarı, Terme,  Tekkeköy ve Ayvacık sınırımıza kadar bir bütün olarak tek elden hizmet alacak. İlçe ve beldelerimizde bulunan tüm köylerimiz yeni yasayla mahalleler olacaklar ve o şekilde hizmet alacaklar dedi.
\n
\n  
\n
\n ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞME 
\n
\n Hizmetin bir noktadan planlanmış ve dağıtılmış olacağını ifade eden Dündar, Bu çok önemli ve faydalı bir gelişme olarak inşallah seçimlerle birlikte 2014 den itibaren uygulanacak. Yeni düzenlemeyle birlikte çok daha fazla işleri, çok daha büyük kaynakları kullanma ve daha kısa süreler içerisinde büyük işleri gerçekleştirme imkânını hep birlikte elde etmiş olacağız. Bu çok önemli bir gelişme çalışmalarımızı ve geleceğe dönük işlerimizi buna göre planlıyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ÇARŞAMBA ÇOK DEĞİŞTİ
\n
\n İnsaf sahibi her gözün görebileceği büyük işler yaptıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Yakın bir zaman içerisinde yine sizlerle bir arada bulunmuş yine şehir merkezinde yaptığımız bir takım çalışmaları yerinde gözleme İmkanı elde etmiştik. Bu çalışmalarımızda da o günkü gezimizde de görüldüğü gibi Çarşambamızın çok değişik noktalarında değişik çalışmalarımız devam ettiriyoruz. 2004 yılından 2014 yılına kadar bu geride bıraktığımız on yıllık süre içerisinde ilçemizde insaf sahibi her gözün göreceği ve insaf sahibi her aklın her kalbin idrak edeceği, kabul edeceği çok büyük çalışmaları yerine getirdik. Çarşamba belediyesi olarak bunları biz gerçekleştirdik. 2004 yılından bugüne geride bıraktığımız süre içerisinde belediyemiz sayıları altmışı aşan belli başlı büyük projeleri gerçekleştirdi. Bunların maliyetleri 250 milyonu buluyor ve 2013 yılını itibariyle de şu an üzerinde çalıştığımız ve mahalli büyüklükleri 70  milyonu aşan önemli çalışmalarımız  var dedi.
\n
\n  
\n
\n Artık Çarşamba yı bir bütün olarak planlayıp, tüm köylerin ihtiyaçları ayrı ayrı yerinde tespit edilerek, gerekli programları doğru ve pratik olarak ortaya koyacaklarını dile getiren Dündar, Bunların çalışmalarını yaparak çok kısa süre içerisinde bu yasanın getirmiş olduğu imkanları inşallah köylerimizde, mahallelerimizde artık yeni mahallelerimizde ayrı ayrı hep birlikte görme imkanımız olacak. Çarşambamızı bir bütün olarak inşallah bu anlayışla geleceğe taşımaya devam edeceğiz diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar? 21 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 21 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıBaba -oğul kazada can verdiBaba -oğul kazada can verdiOrdu'da otomobil şarampole yuvarlandı: 1 ölü, 1 yaralıOrdu'da otomobil şarampole yuvarlandı: 1 ölü, 1 yaralı21 Ekim Çarşamba Samsun hava durumu21 Ekim Çarşamba Samsun hava durumuSamsunspor - Keçiörengücü Maçının Hakemi Belli OlduSamsunspor - Keçiörengücü Maçının Hakemi Belli OlduSamsunspor'da 6 maçta 25 futbolcu forma giydiSamsunspor'da 6 maçta 25 futbolcu forma giydiSamsun'a hasta getirirken bariyerlere çarptı: 2 yaralıSamsun'a hasta getirirken bariyerlere çarptı: 2 yaralıSamsunspor'un genç futbolcusuna milli davetSamsunspor'un genç futbolcusuna milli davetBoşandığı eski kocasını tüfekle vurduBoşandığı eski kocasını tüfekle vurduKayıp olarak aranıyordu, cesedi bulunduKayıp olarak aranıyordu, cesedi bulundu

hızWeb