Kuaförler bayramı bekliyor

Samsun Umum Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Kiraz, kuaförlerin Ramazan ayı boyunca çok az iş yaptığını, umutlarının bayramda olduğunu söyledi.\r\n

 Kuaförler bayramı bekliyor
\n Samsun Umum Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Kiraz, Ramazan ayı boyunca kuaförlerin iş yapamadığını açıkladı. Kiraz, Ramazan ayının ilk 20 gününde kuaförlerin iş potansiyelleri düşüyor, bayrama doğru bir hareketlenme oluyor dedi.
\n
\n  
\n
\n UMUTLAR BAYRAMA
\n
\n Kiraz, sıcak günlerde oruç tutan kadınların kuaföre gitmediğini belirterek, Kuaförlerimiz Ramazan ayı boyunca kimi zaman iş yapamadan gününü geçiriyor. Ancak Ramazan ayının son günlerine doğru bir hareketlenme oluyor. Bayrama bakımlı girmek isteyen kadınlar, kuaförlerine giderek saçlarını boyatıp, bakımlarını yaptırıyor. Bir ay boyunca oturan kuaförler ise Ramazan Bayramı na 4-5 gün kala ayı kurtarabildiği kadar kurtarmaya çalışıyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n OLUMSUZ ETKİLENİYOR
\n
\n 15 yıl önce kuaförlerin çok daha fazla iş yaptığını vurgulayan Kiraz, Bayrama 4-5 gün kala sabaha kadar açık olan kuaförler vardı. Ancak şu anda, o günlerin iş potansiyelinin yüzde 50 sine bile sahip değiliz. Çünkü kendi yağıyla kavrulan bir şehirde yaşıyoruz. Yatırım yapılmayan bir şehirde yaşıyoruz. Dolayısıyla Samsun da insanlar maddi sıkıntı çekiyor. Bu da kuaförlerin iş potansiyellerini olumsuz etkiliyor dedi.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU 
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da mafya hesaplaşması iddiası: Sokak ortasında öldürüldüSamsun'da mafya hesaplaşması iddiası: Sokak ortasında öldürüldüSamsun'da bıçaklı saldırgan paniğiSamsun'da bıçaklı saldırgan paniğiSamsun Altınkaya Barajı'nda ürküten görüntüSamsun Altınkaya Barajı'nda ürküten görüntüOtomobilin çarpıp kaçtığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti Otomobilin çarpıp kaçtığı bisikletli çocuk hayatını kaybettiProvokatif deprem paylaşımına 3 gözaltı Provokatif deprem paylaşımına 3 gözaltı"Canım sıkıldı" diyerek çöp konteynerini tekmeleyen alkollü şahsa polisten, "Tek"Canım sıkıldı" diyerek çöp konteynerini tekmeleyen alkollü şahsa polisten, "Tekİzmir'deki depremde enkaz altından çıkarılan Buse'nin babasından açıklama İzmir'deki depremde enkaz altından çıkarılan Buse'nin babasından açıklamaAlevlerin arasında kalan yaşlı kadın hayatını kaybetti Alevlerin arasında kalan yaşlı kadın hayatını kaybettiOsmaniye'de trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Osmaniye'de trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıEge Üniversitesi Hastanesi'ne getirilen 115 yaralıdan 75'i taburcu oldu Ege Üniversitesi Hastanesi'ne getirilen 115 yaralıdan 75'i taburcu oldu

hızWeb