Kelebek kaçakçılarına suçüstü

Artvin de yöreye özgü 2 bin 856 kelebeği yasa dışı yollardan yurt dışına götürmek istedikleri öne sürülen 2’si Fransız, biri Alman uyruklu 3 kişi suçüstü yakalandı.

Kelebek kaçakçılarına suçüstü
\n  
\n
\n  Bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, Yusufeli ilçesi Bostancılar köyünde, Fransız uyruklu Jean Claude (67), Christian Michel (63) ile Alman uyruklu Klaus Gunter in  (72), kelebek yakalamakta kullanılan atrapla kelebek yakaladığını gördü. Söz konusu şahıslar araçlarıyla kaçarken jandarma ve Doğa ve Milli Parklar görevlilerince Küplüce köyü mevkisinde yakalandı. Bu kişilerin üzerinde ve araçlarında yapılan aramada, çoğunluğu yöreye özgü ve endemik olan 2 bin 856 kelebeğin yanı sıra atrap ve yakalanan kelebeklerin konulduğu kutu ile poşetler ele geçirildi. Yakalanan kişiler, ülkelerinde üniversitelerde öğretim üyeliği yaptıklarını, topladıkları kelebekleri derslerde öğrencilerine anlatacaklarını iddia ettiler. Ele geçirilen kelebeklere el konulurken, söz konusu kişilere 2872 sayılı Çevre Kanunu na muhalefet ettikleri gerekçesiyle 33 bin ile 66 bin lira arasında ceza uygulanacağı öğrenildi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da mafya hesaplaşması iddiası: Sokak ortasında öldürüldüSamsun'da mafya hesaplaşması iddiası: Sokak ortasında öldürüldüSamsun'da bıçaklı saldırgan paniğiSamsun'da bıçaklı saldırgan paniğiSamsun'da Tramvaya 'Erdoğan' DüzenlemesiSamsun'da Tramvaya 'Erdoğan' DüzenlemesiSamsun Altınkaya Barajı'nda ürküten görüntüSamsun Altınkaya Barajı'nda ürküten görüntüDemir: Samsun'u Türkiye'nin Tüm Şehirlerine Örnek Olacak Konseptle İnşa EdiyoruzDemir: Samsun'u Türkiye'nin Tüm Şehirlerine Örnek Olacak Konseptle İnşa EdiyoruzFındık fiyatları ne kadar? 31 Ekim Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 31 Ekim Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıEşini öldürüp, intihar ettiEşini öldürüp, intihar ettiKızılay Tırları Azerbaycan'a alkışlarla uğurlandıKızılay Tırları Azerbaycan'a alkışlarla uğurlandıArazi anlaşmazlığı yüzünden baba oğul öldürüldüArazi anlaşmazlığı yüzünden baba oğul öldürüldü31 Ekim Cumartesi Samsun hava durumu31 Ekim Cumartesi Samsun hava durumu

hızWeb