GENÇ E ALMANYA DAN MİSAFİR

Almanya da özel bir dershanede eğitim gören Türk öğrenciler, tercih edecekleri üniversiteleri incelemek üzere geldikleri Samsun da, Canik Belediye Başkanı Osman Genç i makamında ziyaret etti. \r\n

 GENÇ E ALMANYA DAN MİSAFİR
\n Canik ve Samsun hakkında Başkan Osman Genç ten bilgi alan öğrenciler, Canik i gezdik, Samsun u kuşbakışı izleme imkanı veren Meşe Kültür Tesisleri harika. Canik, çok sıcak, girişimci bir Belediye Başkanı’na sahip. Başkanımızın vizyonu ve şehre bakış açısı bizleri etkiledi. Özellikle yeni hizmet binası çok güzel. Almanya da bile böyle şeffaf, mimarisi güzel bir bina yok. Bizleri misafir ettiği Başkanımıza teşekkür ediyoruz dedi.
\n
\n Gurbetçi öğrencileri Canik te ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Osman Genç de, Sınırların kalktığı bir dünyada yaşıyoruz. Artık dünyanın her hangi bir noktasında olan küçücük bir olay küresel bir boyuta gelebiliyor. 21. yüzyılda da hepimiz birbirine komşu köyler gibiyiz artık. Canik Başarı Üniversitesi kısa bir süre olmasına rağmen uluslararası bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir. Samsun bir Selçuklu şehridir. Canik de, tarihi kökleri geniş olan ve bir dönem Samsun u ismiyle temsil etmiş bir ilçedir. Geçmişte uluslararası şehir olma özelliğine sahip Samsun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak üzere ilk adımını attığı bir şehirdir. Tarih kitaplarında okuduğunuz ve tarihi önemi büyük bir şehri ziyarete geldiniz. Şehrimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim diye konuştu.
\n
\n Başkan Genç, ziyaret sonunda öğrencilere Canik Belediyesi tarafından bastırılan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik kitabını hediye etti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tır parkı davasında 33 sanık hakkında 91 yıldan 434'er yıla kadar hapis cezası iTır parkı davasında 33 sanık hakkında 91 yıldan 434'er yıla kadar hapis cezası iRestoran çıkışı silahlı saldırıya uğrayan kadın yaralandı Restoran çıkışı silahlı saldırıya uğrayan kadın yaralandıMalatya'da FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyon Malatya'da FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyonAlacak verecek meselesinde arkadaşını öldürülen şahıs tutuklandı Alacak verecek meselesinde arkadaşını öldürülen şahıs tutuklandıBUMER birçok üniversitenin analizlerini de yaparak ulusal ve yerel alanda önemliBUMER birçok üniversitenin analizlerini de yaparak ulusal ve yerel alanda önemliErzincan'da freni arızalanan tır kilometrelerce kontrolsüz seyretti Erzincan'da freni arızalanan tır kilometrelerce kontrolsüz seyrettiSahte vali operasyonunda yakalanan zanlılar Adana'ya getirildi Sahte vali operasyonunda yakalanan zanlılar Adana'ya getirildiMalatya'da FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyon Malatya'da FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyonTır parkı davasında 33 sanık hakkında 91 yıldan 434'er yıla kadar hapis cezası iTır parkı davasında 33 sanık hakkında 91 yıldan 434'er yıla kadar hapis cezası iMalatya'da İş yeri kurşunlamaya tutuklama Malatya'da İş yeri kurşunlamaya tutuklama

hızWeb