Evini 30 yıldır su basıyor

İlkadım İlçesi Fatih Mahallesi nde evini su basan Yusuf Büyük ün Defalarca söyledim ama dikkate almadı dediği mahalle muhtarı Yaşar Keklik, Yusuf Büyük benim yanıma hiç gelmedi. Evi yol hizasının altında kalıyor ve 30 yıldır evini su basıyor diyerek t

 Evini 30 yıldır su basıyor
\n Geçtiğimiz günlerde İlkadım İlçesi Fatih Mahallesi Yücedağ Sokak ta yaşayan su baskınında evi sular altında kalan Yusuf Büyük, mahalle muhtarı Yaşar Keklik in kendisiyle ilgilenmediğini iddia etmişti. Büyük ün bu sözlerinin ardından Fatih Mahallesi Muhtarı Yaşar Keklik, Muhtar seçildiğim günden beri gecemi gündüzüme katarak Fatih Mahallesi için çalıştım. Hakkımda bu şekilde konuşması beni üzdü diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n EVİNİ 30 YILDIR SU BASIYOR
\n
\n Keklik, mahallelinin iyi ve kötü gününde her zaman yardımcı olduğunu ve kimseyi yalnız bırakmadığını belirterek, Benim duyarsız kaldığımı söyleyen komşumuzun evi, yoldan 2 metre aşağıda. Bu evi 30 senedir su basıyor. Benim ve SASKİ ekibinin sayesinde anında müdahale edilmiştir. Bir yılda yağacak yağmurun 3 dakikada yağmasının sonucunda evi su bastı. Çalışmalar sayesinde en az hasarla atlatılmıştır. Bu ev kanalın üzerinde ve yapılabilecek birşey yoktur. Bu sebepten ötürü hizmet yapmadığım iddiaları beni üzmüştür dedi.
\n
\n  
\n
\n TÜM SOKAKLAR ASFALTLANDI
\n
\n Mahallenin tüm sokaklarına asfalt yapıldığını söyleyen Keklik konuşmasını şöyle tamamladı: Mahallemde 56 tane sokağım var. 4 sokağı taş işlemeli, diğer sokakları ise asfalt döktürdüm. Mahallenin 68 yıllık geçmişi var. Eski sokakların tamamı sökülerek yeniden asfalt yapıldı. Şimdi ise kaldırım çalışmaları başladı ve 1 ay içerisinde tamamlanacak. Mahalle halkına elimden geldiğince tüm yardımları yapıyorum. Ancak ben muhtarım ne makam aracım ne de elemanlarım var. Ben Fatih Mahallesi ne hizmet etmek adına kendi işimden oldum. Mahallenin var olma ile yok olma savaşı olan kentsel dönüşümde mahalle halkının minimum seviyede mağdur olması için savaş vereceğim. Fatih Mahallesi nin sorunları bitmek üzeredir.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılarSamsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılarSamsun'da husumetlisi tarafından bacağından vurulduSamsun'da husumetlisi tarafından bacağından vurulduFındık fiyatları ne kadar? 20 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 20 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insCumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insBaşkent'te çöp konteynerinde çıkan yangın 2 dükkana sıçradı Başkent'te çöp konteynerinde çıkan yangın 2 dükkana sıçradıTekirdağ'da tonlarca kaçak içki ele geçirildi Tekirdağ'da tonlarca kaçak içki ele geçirildiBodrum'da bir otelin terasında çıkan yangın korkuttu Bodrum'da bir otelin terasında çıkan yangın korkuttuÜnlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtuldu Ünlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtulduKaza sonrası patlayan araçtan son anda çıkarak alevler arasında kalmaktan kurtulKaza sonrası patlayan araçtan son anda çıkarak alevler arasında kalmaktan kurtul10 kilometre kaçtıktan sonra yakalanan otomobilde ruhsatız pompalı tüfek çıktı 10 kilometre kaçtıktan sonra yakalanan otomobilde ruhsatız pompalı tüfek çıktı

hızWeb