Umutlar bayram ve dövizde

Ramazan ayında durgun bir dönem geçirdiklerini ve bütün ümitlerinin Ramazan Bayramı ve sonrasına kaldığını söyleyen Samsun İkinci El Otomotivciler Derneği (SİOD) Başkanı Hasan Kahyaoğlu, Doların artışı nedeniyle sıfır otomobil fiyatlarının yükselmesiyle,

Umutlar bayram ve dövizde
\n  
\n
\n Samsun-Ankara Karayolunda bulunan ve içerisinde 75 ikinci el otomotiv şirketinin hizmet verdiği İkinci El Otomotivciler Sitesi nde Ramazan ayında başlayan durgunluğun Ramazan Bayramı ile birlikte son bulmasını umut eden esnaf, satışların artmasını bekliyor. 
\n
\n  
\n
\n BEKLENTİ YÜKSEK
\n
\n Samsun İkinci El Otomotivciler Derneği (SİOD) Başkanı Hasan Kahyaoğlu, Ramazan Ayı ve tatil sürecinin aynı zaman dilimlerine denk gelmesinin tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörümüzde de sıkıntı var. Sakin bir ay geçiriyoruz ancak geçtiğimiz Pazar günü itibariyle bir ufak hareketlenme var. Döviz kaynaklı bir artış ile sıfır araçların fiyatlarının yükselmeye başlamasıyla birlikte ikinci el araç yeniden ön plana çıkacak. Bu durumun ilk belirtilerini de Ramazan Bayramıyla birlikte görmeyi umut ediyoruz. Hareketlilik beklentimiz var. Yılın ilk aylarından bu yana ikinci el piyasasında fiyatların sabit olması da vatandaşın uygun fiyatlarla istediği araçlara sahip olmalarına imkan sunacaktır diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n 2 ARAÇLA 1 HAFTA
\n
\n Ramazan Ayı yla birlikte araç satışlarında ciddi bir düşüş yaşadıklarını ve son bir haftada ancak iki arabanın satışını gerçekleştirebildiklerini belirten esnaf Ersoy Çakır ise dört gözle Ramazan Bayramını beklediklerini ifade ederek, Satış yapmadan dükkan kapattığımız bir sürecin içerisindeyiz ancak Ramazan Bayramıyla birlikte ciddi bir artış bekliyoruz. Havaların sıcak olması, insanların oruç ibadetini yerine getiriyor olması ve tatil sürecinde olunması gibi etkenlerin ardından ticari hareketliliğimizin hızlanacağını umuyoruz ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'un Sorumsuz TörenseverleriSamsun'un Sorumsuz TörenseverleriSamsun'da trafikte dehşet saçtı: 1'i polis 2 kişiyi yaraladıSamsun'da trafikte dehşet saçtı: 1'i polis 2 kişiyi yaraladıSamsunspor 3 maçlık seriyi bitirmek istiyorSamsunspor 3 maçlık seriyi bitirmek istiyorKısıtlama sonrası meydanlar boşaldı Kısıtlama sonrası meydanlar boşaldıDışarıda yatamazdım dedi, cezadan kurtulamadı Dışarıda yatamazdım dedi, cezadan kurtulamadıKısıtlamada sokağa çıktı, bahaneleri 'Hastaneye gidiyoruz' oldu Kısıtlamada sokağa çıktı, bahaneleri 'Hastaneye gidiyoruz' olduUyuşturucu tacirlerine operasyon Uyuşturucu tacirlerine operasyonİnegöl'de kaçak içki operasyonu İnegöl'de kaçak içki operasyonuEdirneliler kısıtlamaya uydu, caddeler turistlere kaldı Edirneliler kısıtlamaya uydu, caddeler turistlere kaldıEvden gelen kötü kokular korkunç gerçeği ortaya çıkardı Evden gelen kötü kokular korkunç gerçeği ortaya çıkardı

hızWeb