Bir ikametgah bir domates

Atakum İlçesi Esenevler Mahallesi Muhtarı Dursun Yiğit, farklı bir uygulamaya imza atarak muhtarlığının yanında bulunan atıl alanı, bahçeye dönüştürerek yetiştirdiği sebze ve meyveleri vatandaşlara dağıtıyor\r\n

Bir ikametgah bir domates
\n Samsun’un Atakum İlçesi Esenveler Mahallesi Muhtarı Dursun Yiğit muhtarlığın yanında bulunan elektrik trafosunun etrafını yeşil alan haline getirerek, sebze ve meyve yetiştirmeye başladı. Muhtar Dursun Yiğit, kısa sürede küçük bir sera haline gelen alandaki ürünleri de işlem yaptırmak için muhtarlığa gelen vatandaşlara dağıtıyor. 
\n
\n  
\n
\n ÇİRKİNLİKTEN KURTULDU
\n
\n Atıl olan bir alanı görsel olarak güzelleştirdiğini belirten Muhtar Dursun Yiğit, “Muhtarlığın yanında bulunan elektrik trafosunun etrafında çirkin bir görüntü vardı. Bu alanı görsel olarak güzelleştirmek istedim. Yeşil alan haline getirdiğim yerde sebze ve meyve yetiştirmeye karar verdim. Hem alanı değerlendirerek kötü görüntüyü ortadan kaldırdım hem de mahalle sakinlerine organik ürünler hediye etme şansı buluyorum. Domates, biber, salatalıkları işlem yaptırmak için gelen vatandaşlara hediye ediyorum” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ÖRNEK ÇALIŞMA
\n
\n Mahalle sakinleri ise uygulama karşısında son derece memnun olduklarını belirterek muhtar Dursun Yiğit’in örnek bir çalışma yaptığını söyleyerek, “Mahallemizdeki sorunlara karşı duyarlılık gösteren muhtarımızın, atıl alanları da bu şekilde değerlendirmesi çok güzel. Bir ikametgah almaya geliyoruz, bir organik sebze ya da meyveyle eve dönüyoruz” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

PFDK Samsunsporlu 3 futbolcuyla ilgili kararını açıkladıPFDK Samsunsporlu 3 futbolcuyla ilgili kararını açıkladıSamsun'da bir ATM'de daha dolandırıcı düzeneği çıktıSamsun'da bir ATM'de daha dolandırıcı düzeneği çıktıFındık fiyatları ne kadar? 30 Ekim Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 30 Ekim Cuma il il güncel fındık fiyatlarıAdana Demirspor- Yılport Samsunspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?Adana Demirspor- Yılport Samsunspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?Samsun Anıt Parktaki silahla yaralama şüphelileri yakalandıSamsun Anıt Parktaki silahla yaralama şüphelileri yakalandıSilah operasyonu zanlısı 6 kişi Samsun AdliyesindeSilah operasyonu zanlısı 6 kişi Samsun AdliyesindeSamsun'da terör örgütüne yönelik operasyon: 16 gözaltıSamsun'da terör örgütüne yönelik operasyon: 16 gözaltıSamsun'da harabe haldeki köy okulu, köy evine dönüştürüldüSamsun'da harabe haldeki köy okulu, köy evine dönüştürüldüSamsun'da ağaçta mahsur halan yavru kediyi polis kurtardıSamsun'da ağaçta mahsur halan yavru kediyi polis kurtardıSilahla başına ateş eden öğretmen kurtarılamadıSilahla başına ateş eden öğretmen kurtarılamadı

hızWeb