Konuk öğrenciler eğitim için geldi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’nde Gürcü öğrencilerin Yaz Staj Programı başladı. \r\n

 Konuk öğrenciler eğitim için geldi
\n OMÜ Tıp Fakültesi ve Tbilisi (Tiflis) Devlet Tıp Üniversitesi arasında yapılan tıp eğitiminde işbirliği anlaşması sonrası tıp fakültesi öğrencilerine ve çeşitli ihtisas dallarında uzmanlık öğrencilerine yönelik olarak OMÜ Tıp Fakültesi nde düzenlenen Yaz Staj Programı için 54 öğrenci ve araştırma görevlisi çeşitli anabilim dallarındaki eğitim almak amacıyla Samsun a geldi. 
\n
\n  
\n
\n OMÜ YÜ TANIYACAKLAR 
\n
\n Bir aylık dönem boyunca OMÜ Tıp Fakültesi nde eğitim görecek toplam 46 öğrenci çeşitli anabilim dallarında klinik uygulamaları gözlemleyecek. Ayrıca bilgi ve görgülerini arttırmak için OMÜ Tıp Fakültesi’ni tercih eden 8 araştırma görevlisi de eğitimlerine başladı. Asistan misafir katılımcıların 6 aya kadar kalabilecekleri programda Türkiye’nin, Samsun’un ve OMÜ’nün tanıtımı yanında bilimin paylaşılması da hedefleniyor. 
\n
\n  
\n
\n ARTARAK DEVAM ETMELİ 
\n
\n Öğrenciler, yakın dostluk ilişkileri olan Gürcistan kültürü ile Türkiye kültürünün birbirini tanımasına da katkıda bulunması amacıyla organize edilen programa seçildiklerinden dolayı mutluluklarını dile getirdi.
\n
\n Öğrenci topluluğuna rehberlik yapan Tblisi State Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’ndan öğretim üyesi Prof. Dr. Omar Samushia geçen yıl bir benzeri düzenlenen yaz stajının öğrencilerine çok faydalı olduğunu ve öğrencinin gelmek için başvuruda bulunduğunu belirtti. Samushia, iki üniversite arasında hayata geçirilen tıp eğitimi protokollerinin artarak devam etmesini arzu ettiklerini bildirdi.
\n
\n  
\n
\n BİZLER İÇİN KIVANÇ KAYNAĞI
\n
\n OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu ise komşu ülkelerde bulunan tıp fakülteleriyle ilişkilerin geliştirilmesinin artarak sürmesini temenni ettiklerini ifade etti. Şahinoğlu, “Bu yıl üçüncü grup olarak staja gelen öğrencilerin asistanlık ve uzmanlık dönemlerinde de fakültemizi tercih ediyor olmaları da bizler için ayrı bir kıvanç kaynağıdır dedi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insCumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insBodrum'da bir otelin terasında çıkan yangın korkuttu Bodrum'da bir otelin terasında çıkan yangın korkuttuBaşkent'te çöp konteynerinde çıkan yangın 2 dükkana sıçradı Başkent'te çöp konteynerinde çıkan yangın 2 dükkana sıçradıTekirdağ'da tonlarca kaçak içki ele geçirildi Tekirdağ'da tonlarca kaçak içki ele geçirildiÜnlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtuldu Ünlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtulduÜnlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtuldu Ünlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtulduKaza sonrası patlayan araçtan son anda çıkarak alevler arasında kalmaktan kurtulKaza sonrası patlayan araçtan son anda çıkarak alevler arasında kalmaktan kurtul10 kilometre kaçtıktan sonra yakalanan otomobilde ruhsatız pompalı tüfek çıktı 10 kilometre kaçtıktan sonra yakalanan otomobilde ruhsatız pompalı tüfek çıktı

hızWeb