Bir itiraz da mimarlardan

Samsun un Atakum İlçesi nde yapılması planan Protokol Cami nin trafiği sıkıştıracağını savunan Mimarlar Odası Şube Başkanı Selami Özçelik, Büyükşehir Belediye Meclisi nin kararına itiraz ettiklerini söyledi\r\n

Bir itiraz da mimarlardan
\n Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı Selami Özçelik, Atakum İlçesi nde yapılması planan Protokol Cami nin trafiği sıkıştıracağını iddia ederek, Büyükşehir Belediye Meclisi nin kararına itiraz ettiklerini kaydetti. Özçelik, Protokol Cami yapıldığı takdirde Atakum trafiği içinden çıkılmaz bir hal alacak dedi.
\n
\n  
\n
\n VİCDANLARINI DİNLEYECEKLER
\n
\n Cami yapılmak istenen bölgede 6 tane daha cami olduğunu belirten Özçelik, Büyükşehir Belediye Meclisi Atakum un tek yeşil alanı olan ve içerisinde Tarım Meslek Lisesi nde bulunduğu araziye Protokol Cami olarak adlandırdıkları bir cami yapmayı planlıyor. Atakum trafiğinin en yoğun olduğu yere yapılmak istenen bu cami buraya yapıldıktan sonra Atakum trafiği daha da içinden çıkılmaz bir hal alacak. Bu anlamda bizler Büyükşehir Belediye Meclisi nin aldığı karara itiraz ettik. Meclise bir rapor hazırlayarak bazı alternatifler sunduk. Eğer bir cami yapılacaksa, bu caminin eski havaalanın olduğu yere, Atakum un iç kesimlerine ya da çevre yolunun etrafındaki bir yere yapılabileceğini söyledik. Bizler, meclis üyelerinin vicdanlarının sesini dinleyeceklerini, itirazlarımızı ciddiye alacaklarını düşünüyoruz. Çünkü halkın temsilcisi olan meclis üyelerinin halkı güç duruma düşürecek bir karara evet demeyeceklerine inanıyoruz. Henüz bir karar almadık ama eğer itirazlarımız kabul edilmezse bu konuyu yargıya taşıyabiliriz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

6 Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

Bimcell TL Yüklemesi

7 Bimcell TL Yüklemesi

Gemlik'te kaza yapan araç takla atarak zeytinlik tarlasına uçtu: 3 yaralı

8 Gemlik'te kaza yapan araç takla atarak zeytinlik tarlasına uçtu: 3 yaralı

hızWeb