Viyadük bayrama yetişmedi

Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, viyadüklü yolu Ramazan ayında trafiğe açmak için çalıştıklarını belirterek, Ancak beklenmedik gelişmeler, 25 günlük gecikme oluşturdu. Yol trafiğe bayramdan 15 gün sonra açılacak dedi\r\n

Viyadük bayrama yetişmedi
\n Samsun-Ordu Karayolu üzerinde yapımı devam eden viyadüğü, Ramazan ayında trafiğe açmayı hedeflediklerini belirten Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, bu hedeflerinde 25 günlük mecburi bir sapma olduğunu kaydetti.
\n
\n  
\n
\n 25 GÜNLÜK GECİKME
\n
\n Terme İlçesi’nden yapımı devam eden servis yoluyla ilgili çalışmaların uzaması nedeniyle trafiğin viyadük üzerine aktarılamadığını belirten Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, “Çalışma programımız 24 saat çalışma esasına göre sürüyor. 2013 yılının Kasım ayının ortalarında viyadük tamamlanmış olacak. Ancak biz öncesinde trafiğin üste alınarak, yaşanan sıkıntıların önüne geçmeyi istedik. Bunun için de Ramazan Bayramı’nı hedef aldık. Bu hedefimize ulaşmamız 25 günlük bir gecikme söz konusu. Terme İlçesi tarafından gelen trafiğin deniz kısmından yaptığımız servis yolu nedeniyle ilgili işlemlerin uzaması bize 25 günlük bir kayıp yaşattı. Ancak bunu da aştık, Ramazan Bayramı’nın ardından 15 günlük zaman dilimi içerisinde trafiği viyadük üstüne alarak büyük bir rahatlama sağlayacağız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n TÜRKİYE DE İLK OLACAK
\n
\n Viyadük çalışmasında sona gelindiğini belirten Çobanoğlu,  “Tamamen bitirilmesi için sadece asfalt kısmı ve giriş-çıkış noktalarındaki dolgular kaldı. Viyadük ile yolun birleştirilmesi, kirişlerin konulması tamamlanırken, aydınlatma çalışmaları ile ilgili işler hızlandırıldı. Bin 900 metrelik viyadük tamamlandığında görsel anlamda Türkiye’de bir ilk olacak. Su hatları döşenecek, etrafı ve kirişleri yeşil alan çalışmalarıyla donatılacak. Özel peyzaj projesiyle ön planda olacak. Hem trafiği rahatlatacak hem de görsel bir şaheser ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n ÖZÜR DİLİYORUZ
\n
\n Viyadük inşaatı sırasında servis yolunun açılmasından önce kendisinin de sık sık trafiğe yakalandığını ifade eden Çobanoğlu, sürücülerden servis yolunu kullanmalarını isteyerek şunları söyledi: “Viyadük inşaatının giriş kısmında tren yolu üzerinden bir servis yolu yaptık. Bu yolu kullanmayan ve şehir trafiğine girmek isteyenler zaman zaman trafik sorunu yaşıyor. Ancak bu servis yolu kullanılırsa sıkışıklıkların da önüne geçilir. Sonuç itibariyle de burada bir takım sorunların yaşandığı ortadadır ancak projenin yapımı tamamlandığında yaşanan bütün bu sorunlara değecek. Kısa süreli sorunlar nedeniyle halkımızdan özür diliyoruz. Ama sonuç harika olacak.” 
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

1 Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

2 Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

3 Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

4 İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

5 Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

6 Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı

7 Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı

Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı

8 Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı

Otobüse çarpmamak için manevra yaptı, bariyerlere çarptı: 2 yaralı

9 Otobüse çarpmamak için manevra yaptı, bariyerlere çarptı: 2 yaralı

hızWeb