SAMSUN İÇİN AVANTAJ

Samsun un önemli bir deniz kenti olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Karadeniz in Samsun için önemli bir avantaj olduğunu söyledi.\r\n

SAMSUN İÇİN AVANTAJ
\n     Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Sahil Güvenlik(SG) Bölge Komutanlığı’nı ziyaret etti. SG Kurmay Kıdemli Albay M. Zeki Bodur un misafiri olan Başkan Genç, Sahil Güvenlik in görevi ve çalışmaları hakkında Bodur dan bilgi aldı. Ziyaretinden dolayı Başkan Genç e teşekkür eden SG Kurmay Kıdemli Albay M. Zeki Bodur, Sahil Güvenliği nin sahil ülkelerinin güvenliği açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Samsun Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı nın Türkiye deki dört noktadan birisi olduğuna dikkat çekti.
\n
\n  
\n
\n Toplam 330 milyon euro bütçeli Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi projesi kapsamında inşa ettirilen 4 adet gemiden ilki olan TCSG DOST gemisinin 19 Mayıs ta Samsun da göreve başladığını ifade eden Kurmay Kıdemli Albay Bodur, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın açık denizlerdeki görev etkinliğinin geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacak olan TCSG DOST Gemisi, açık denizde arama ve kurtarma harekatı icra etmenin yanı sıra yangın söndürme ile kaçakçılığın önlenmesi gibi operasyonlarda da kullanılabilecek donanıma ve helikopter iniş kalkış, taşıma imkan kabiliyetine de sahip dedi.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN TİCARET ŞEHRİ
\n
\n Samsun un tarihin ilk zamanlarından itibaren önemli bir ticaret şehri olduğuna işaret eden Başkan Genç, Sahil Güvenlik Komutanlığı, deniz güvenliği açısından son derece önemli bir görev icra ediyor. 4 Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı ndan birisinin Samsun da olması şehrimizin önemini ortaya koyuyor. Deniz kenti olan Samsun un güvenliği kadar deniz ticaretçilerinin de güvenliği o derece önemli. Çünkü işadamları için en önemli hadise güvenliktir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HİNTERLANDI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ
\n
\n Samsun un iki mavisinden birinin deniz olduğunu vurgulayan Başkan Genç, Samsun, denizi ve hava ulaşımını iyi kullanmalı. Denizi kullanmak demek sadece gemilerden ibaret değildir. Karadeniz in hinterlandını iyi değerlendirmek gerekir. Limanı gerekli ulaşım ağlarıyla donatmamız ve bağlamamız gerekiyor. Bu şehre limanla bağlantılı hızlı yük trenini getirdiğimiz vakit, Anadolu yu yeniden Samsun a bağlarız. Yine aynı şekilde bu şehre ihtiyaca cevap verecek donanıma sahip lojistik köyler yapmak lazım şeklinde konuştu.
\n
\n Ziyaretin sonunda Sahil Güvenlik Bölge Komutanı SG Kıdemli Albay M. Zeki Bodur, Başkan Genç e ziyaretinin anısına Sahil Güvenlik kupası, denizcilik kılıç nişanı ve Sahil Güvenlik kitabı hediye ederken, Başkan Genç de, Kıdemli Albay Bodur a plaket verdi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

3 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

5 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

7 Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

hızWeb