Müftü Öztürk, eleştirilere cevap verdi...

Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Kadir Gecesi nde Canik Belediyesi nin programında yaptığı dua nedeniyle yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Öztürk, Her partiye, her cemaate, her tarikate aynı yakınlıkta, aynı uzaklıktayım. Kimseye ayrı

Müftü Öztürk, eleştirilere cevap verdi...
\n Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Yenidogan Mahallesi Bilal-i Habeşi Mescidi Derneği nce mahalle sakinlerine verilen iftar yemeğinde eleştirilere cevap verdi. Öztürk, Kimseye ayrım gayrım yapmayız. Biz herkese aynı mesafediyiz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ELEŞTİRİLERE CEVAP
\n
\n Canik Belediyesi nce düzenlenen Kadir Gecesi nde yaptığı uzun duanın içinde, Bir ay boyu bize bu imkanı hazırlayan, şu Canik Sancağında, Canik Beldesi nde güzel hizmetler yapan ve akıl almaz imkanları bize hazırlayan değerli  başkanımıza yardım eyle yarabbi. Daha  üst, daha büyük görevlerde hizmet yapmayı, hizmetinden istifade etmeyi de bize nasip eyle  yarabbi. Kendisine ve ailesine sağlık, sıhhat, afiyet ver. Geçmiş günahlarını affeyle, geleceğini mübarek eyle, işlerini hayırlı bereketli eyle yarabbi.  ifadelerini kullandığı için eleştirilen Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk,  Yenidogan Mahallesi Bilal-i Habeşi Mescidi Derneği ve derneğin kurucusu merhum Hacı Ahmet Coşkun un çocukları tarafından Samsun Anadolu Lisesi Bahçesi nde düzenlenen iftar yemeğinde cevap verdi.
\n
\n  
\n
\n HERKESE HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERİRİZ
\n
\n Müftü Öztürk, müftü olarak herkese ve her partiye aynı uzaklıkta olduğunu belirterek, Bize iftar yemeği veren ve İmam Hatip Okulu, müftülük yaptıran Canik Belediye Başkanı na teşekkür etmek bizim görevimiz. Her Cuma sabahı Büyük Cami de bizi yalnız bırakmayan ve bunun için Taflan gelen, hiç bir zaman yardımlarını esirgemeyen İlkadım Belediye Başkanımıza da teşekkür boynumuzun borcudur. Yine bizlere hiçbir zaman yardımlarını esirgemeyen Atakum Belediye Başkanına da teşekkür etmek bizim boynumuzun borcudur. Biz ayrım gayrım yapmayız. Herkese hakkettiği değeri veririz. Vermek en başta müftünün görevidir. Bizi hiç kimse bizi biryerlere çekmeye çalışmasın. Biz, size kim hizmet ediyorsa bizim başımızın tacıdır dedi. 
\n
\n  
\n
\n KOÇ A DA TEŞEKKÜR ETTİM
\n
\n A partisi, B partisi; A cemati, B cemati; A tarikatı, B tarikatı gibi şeylere bakmadıklarını da söyleyen Öztürk, Herkese aynı derecede yakın, herkese aynı derecede uzağız. Kim Allah için, kim insanlık için hizmet veriyorsa, biz onun yanındayız. Ona teşükker de eder, takdirlerimizi de sunarız. Bu böyle bilmelidirler. Basın mensupları bizim konuşmalarımızdan bazılarını alıp manşet yapmasınlar. Bize bir bütün olarak baksınlar. Samsun değişiyor, Samsun Müftüsü de değişiyor. Artık Samsun böyle bir müftüye alışmalıdır. Herkese hakkettiği değeri veren bir müftü var. Herkes alışacak artık. Bu millet için hizmet yapana teşekkür etmeyeceğim de kime teşekkür edeceğim. Ben Haluk Koç a da sağlık yönünde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ettim. Kim hizmet yapıyorsa, ona ben teşekkür ederim, bunda ne var? Konuşmanın bir bölümünü alıp onu bir yere yamamaya kimse çalışmasın diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İftara, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat, dernek yöneticileri ve mahalle sakinleri katıldı. 
\n
\n  
\n
\n Bayram OK
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

2 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

3 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

4 Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

Samsun polisinden zehir baskını

5 Samsun polisinden zehir baskını

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

6 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

7 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

8 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

9 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

10 Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

hızWeb