Demirtaş tan Akyüz e cevap Etik değil

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, iftar programlarına yönelik eleştiride bulunan CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz’e sert çıkarak, “Ramazan ayındaki paylaşımları siyasi malzeme haline getirmek etik değildir” dedi

Demirtaş tan Akyüz e cevap Etik değil
\n CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz’ün, Cumhuriyet Meydanı nda verdiği iftar yemeğinde hemşerilerini ağırlamakla suçladığı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, açıklamanın gerçeği yansıtmadığını ve etik olmadığını söyledi.
\n
\n  
\n
\n TÜM MAHALLELERDE AYNI MÖNÜ
\n
\n Ramazan Ayı boyunca 55 bin vatandaşı iftar sofralarında buluşturduklarını ve bunu büyük bir hassasiyetle yaptıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Ramazan Ayı paylaşım, birliktelik ayıdır. Bu mübarek ayı siyaset ayı olarak görmek bir kere etik değil. CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz’ün açıklamaları gerçeği yansıtmadığı gibi, siyasi etik açısından da uygun değildir. Biz mahallelerimiz arasında ayrım olmasın diye 28 gün boyunca hep aynı mönüyü çıkarttık. Vatandaşlarımız ‘bize tavuk verdiler, diğer mahalleye et verdiler’ diye kırılmasın diye hassasiyet gösterdik. Cumhuriyet Meydanı’ndaki iftar yemeğinde bırakın hemşeriyi, eşim ve kardeşim dışında tek bir yakınım, akrabam yoktu. Kaldı ki benim Samsun’da 5 bin yakın akrabam var. İstesem her alanı, her meydanı doldururum. Ama biz iftarları hemşerilerimizi, akrabalarımızı ağırlamak için değil, İlkadım İlçesi’nde yaşayan her siyasi görüşe mensup, farklı memleketlerin insanlarını buluşturmak için yaptık” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n RAMAZAN DA SİYASET OLMAZ
\n
\n Kimseye özel davette bulunmadıklarını ve MHP İl Başkanı Şaban Kılıç’ın kendi partisinin İl Başkanı olmasına rağmen davet edilmediğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Kusura bakmasın CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz. Biz siyasi iftarlar yapmadığımız için kendi il başkanımı dahi davet etmedim. Kendisini özel olarak davet edemedim bu nedenle. Biz iftar sofraları kurduk, siyaset buluşmaları yapmadık. İftar yemeklerimizdeki fotoğraf karelerine dikkatle bakmasını, bir tane siyasetçi olmadığını kendi gözleriyle görsün. Siyasi bir mitinge, şova dönüşmeyen bir Ramazan Ayı’nı geçirdik. Hazır kalabalığı bulmuşken hizmetlerimizi anlatayım diye bir düşünce içerisinde olmadım. Bunu kendime yakıştıramam zaten. Hiçbir iftar yemeğimizde çalışmalarımızı anlatmadım, birlik ve beraberlik olsun, dayanışma olsun istedim. Örnek olduk, mahallelerde sokaklarda vatandaşlarımız kendi iftarlarını yaptı diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n CHP LİLERİ DE AĞIRLADIK
\n
\n İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, CHP İlkadım İlçe Başkanı Akyüz ün eleştirisinin anlamsız olduğunu söyleyerek 10 bin CHP liyi de iftar sofralarında ağırladıklarını belirtti. Başkan Demirtaş şunları söyledi: 55 bin kişi içerisinde en az 10 bin kişi CHP’lidir. İftar yemeklerini sadece biz mi veriyoruz? Bizim verdiğimizin on katı iftarlar verildi. Biz bir mahalle diğer mahalleden farklılık hissetmesin diye her akşam aynı yemeği verdik. Öyle ki ben 28 gün boyunca aynı mönüden yedim. Biz bu kadar hassas ve ince bakarken olaylara, içerisinden siyasi malzeme çıkartmaya çalışmak yanlıştır.  
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

2 Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

Samsun'da aracıyla uçuruma yuvarlandı, kurtarılamadı

3 Samsun'da aracıyla uçuruma yuvarlandı, kurtarılamadı

Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

5 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

6 Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

7 Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Samsun'da bir ay süren yaşam mücadelesini kaybetti

8 Samsun'da bir ay süren yaşam mücadelesini kaybetti

Samsun'da cuma namazında cemaat yollara taştı

9 Samsun'da cuma namazında cemaat yollara taştı

Sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada kendini vurdu

10 Sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada kendini vurdu

hızWeb