Nürnberg-Samsun kardeşliği

Alman-Türk Engellilere Yardım Federasyonu, kardeş dernek ilan ettiği Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi ne 6 adet tekerlekli sandalye bağışladı\r\n

Nürnberg-Samsun kardeşliği
\n Almanya nın Nürnberg şehrinde bulunan, Alman-Türk Engellilere Yardım Federasyonu, Türkiye de Sivas, Kayseri, Adıyaman, Elazığ ın ardından kardeş dernek ilan ettiği Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi ne 6 adet tekerlekli sandalye bağışladı. Tekerlekli sandalyelerin Almanya dan gelmesine aracı olan Tenzile Özcan, Kardeş derneğimize aramızda toplanan bağışlarla 6 adet araba aldık. Bu işleri zekat olarak engelli kardeşlerimize yardım amacıyla yapıyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n YARDIMLAR YASAL OLMALI
\n
\n Gurbetçilerin yardımları nere bağışlayacaklarını bilmediklerinden çekingen kaldıklarını söyleyen Özcan, Genel başkanımız Cengiz Hocazade Almanya dan buraya arabalarımızı yolladı. Bende aracı olarak engelli kardeşlerimize yardımda bulunuyorum. Yardım işleri yasal olarak yapılırsa, yardımların artarak büyüyeceğine inanıyorum. Bu araçları bilinçli ve doğru yere verdiğimiz için çok mutluyum. Yurtdışındaki arkadaşlarıma anlatacağım. Yardım etmek isteyen tüm gurbetçilerin yardımlarını alarak, Samsun daki engelli kardeşlerimize daha çok yardımda bulunabilmeyi hedefliyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLACAĞIZ
\n
\n Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Av. Mehmet Yılmaz ise, Biz bu dernekle daha yeni kardeş dernek olduk. Kardeş dernek olarak birbirimize yardımcı olacağız. Bundan sonra birlikteliğimiz uzun süre devam eder. Samsundaki vatandaşlarımız da bize yardımcı olur. Akülü araçları Türkiye genelinde ve Samsun da sıkça görmeye başladık. Bu bizler için bir ihtiyaç. Samsun daki hayırseverlerin bize yardımcı olmasını diliyorum şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

6 Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

Bimcell TL Yüklemesi

7 Bimcell TL Yüklemesi

hızWeb