UNUTKAN DEMİRTAŞ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın, “Ramazan Ayı’nda iftar sofralarında siyaset yapmadık, hizmet anlatmadık” şeklindeki açıklamasına CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz ilginç bir yaklaşımda bulunarak, “Başkan Demirtaş ya yaptığını unutuyor ya

 UNUTKAN DEMİRTAŞ
\n İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz arasında başlayan ‘iftar sofrası’ tartışması sürüyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kendisine yöneltilen suçlamaları etik bulmadığını ifade ederken; CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz’ün unutkanlık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.
\n
\n  
\n
\n SAMİMİ DEĞİL
\n
\n İlkadım İlçesi’nde 28 gün boyunca düzenlenen iftar yemeklerinde bir kez dahi siyaset yapmadığını ve belediye hizmeti anlatmadığını söyleyen Başkan Demirtaş’ın samimi olmadığını söyleyen CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz, “Başkan Demirtaş’ın iftar sofralarında vatandaşlara hizmetlerini anlattığı, siyasi şov yaptığı gazetelerde Ramazan Ayı boyunca yer aldı, arşivlerde mevcut. Ya yaptığını unutuyor ya da yaptığından haberi yok. Okuduğunu iyi anlamasını ve cevap verirken neye nasıl cevap vermesini iyi bilmesini gerekmektedir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ZENGİNE Mİ İFTAR VERDİ?
\n
\n İlkadım İlçesi’nde 55 bin kişinin Ramazan Ayı boyunca iftar sofralarında buluşmasının üzücü olduğunu ifade eden CHP İlçe Başkanı Akyüz, “Çıkmışlar 55 bin kişiyi iftar çadırlarında buluşturduklarını söylüyorlar, katılımdan memnun olduklarını ifade ediyorlar. İftar çadırları ihtiyaç sahipleri içindir. Bu durumda 55 bin ihtiyaç sahibi var demek oluyorsa Başkan Demirtaş bu durumdan memnun değil, üzgün olmalıdır. Yok bu 55 bin kişi ihtiyaç sahibi değilse, vatandaşın parasıyla zengine iftar yemeği mi vermiş oluyor? Eğer öyleyse bu parayı cebinden vermesi gerekiyor. Öyle Cumhuriyet Meydanı gibi kentin merkezinde, herkesin gözü önünde insanları toplamak ve iftar yemeği vermek de anlamsız. Dinimizde veren el ile alan elin birbirini görmesi yanlıştır. İftarlar amacına uygun yapılmamıştır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n CHP YETİM HAKKI YEMEZ
\n
\n İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın, ‘Kimseyi davet etmedim, MHP İl Başkanı Şaban Kılıç’ı bile davet etmedim’ şeklindeki açıklamasına yanıt veren Başkan Akyüz, “CHP’nin siyasi anlayışı ve dini yaşayışında yetim hakkı yemek yoktur. Davet edilsek de gelmeyeceğimiz o iftar yemeklerinde kimlerin hakkı olduğunu biliyoruz. Ben tutup da o iftara katılıp yetimin hakkını yiyemem. Kendisi 10 CHP’liyi iftar yemeklerinde ağırladığını söyledi. Bu durumda kendisi iftar yemeğine katılanları siyasi görüşüne göre mi belirliyor? CHP’li olduklarını nereden biliyor?” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

1 Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

2 Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

Samsunspor yol haritasını belirledi

3 Samsunspor yol haritasını belirledi

Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

5 Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

6 Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

7 Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

8 Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

9 Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

10 Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

hızWeb