Ders alınmadığı ortada

Atakum Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Erkan, Her yıl olduğu gibi bu yıl da ortaya çıkan manzara, yaşananlardan hala ders alınamadığı ve yapılan çalışmaların bir işe yaramadığı anlamına gelmektedir” diye konuştu.

Ders alınmadığı ortada
\n Samsun’un Atakum İlçesi’nde önceki gece başlayan yağışların ardından yüzlerce ev ve işyerinin sel baskınlarına maruz kaldığını söyleyen Atakum Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Erkan, yıllardır aynı sorunun yaşandığını ve hatalardan ders alınmadığını öne sürdü.
\n
\n  
\n
\n ÇALIŞMALAR İŞE YARAMADI
\n
\n Büyükşehir Belediye ile alt kademe belediyelerin ne kadar büyük işler yaptıklarının göstergesinin aldıkları ödüller olmadığını belirten Başkan Erkan, “Felaketler yaşanıyor, canlar gidiyor, herkes birbirini suçluyor, bugün yaşadıklarımızdan anladığımız bunların hiçbirinin işe yaramadığıdır. Ne yazık ki bir bayrama gözlerimizi sel mağduru bir ilçe olarak açmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz sene, neredeyse aynı zamanlarda önce Canik İlçesi’nde ardından Atakum İlçesi’nde yaşanan felaketleri yeni yeni unutmaya başlamıştık. Büyükşehir Belediyesi ya da alt belediyeler ne kadar büyüdüklerinden, ne kadar güzel hizmetlere imza attıklarından, aldıkları ödüllerden söz ederlerken, asıl değerlendirmeyi doğanın bizzat kendisinin yaptığına bir kez daha şahit oluyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ortaya çıkan manzara, yaşananlardan hala  ders alınamadığı ve yapılan çalışmaların bir işe yaramadığı anlamına gelmektedir” dedi.
\n
\n  
\n
\n YETERSİZ VE HATALI
\n
\n Atakum İlçesi’nde yaşanabilecek sel felaketlerini ele alan bir çalışma yaptıklarını ve ortaya çıkan raporda dere ıslah çalışmaları ile diğer projelerin yetersiz ve hatalı olduğunu belirttiklerini kaydeden Erkan şunları söyledi: “Atakum Kent Konseyi olarak Atakum’da geçtiğimiz yıl yaşanan sel felaketinin ardından hazırladığımız raporla belirttik. Dere ıslahlarıyla ilgili yapılan ve devam eden çalışmaların eksikliklerini ve hatalı yönlerini yetkili mercilere aktardık, basın aracılığıyla da kamuoyuyla paylaştık. Belli bölgelerde yapılan ıslahların daha geniş kapsamlı ele alınmadığı sürece göstermelik olduğunu ve işe yaramayacağını vurguladık. Bugün yaşananlar ne yazık ki bizleri haklı çıkardı. Şüphehiz ortaya çıkan bu tabloda, bu çalışmalardaki tek karar vericinin Büyükşehir Belediyesi olmasının etkisi büyük. Atakum Belediyesi ile işbirliği içerisinde bir çalışma yapmayan Büyükşehir Belediyesi nin bu eksikliği sorunları da beraberinde getiriyor inancındayız.” 
\n
\n  
\n
\n ALTYAPI SORUNU VAR
\n
\n Yerel yöneticilerin, baskınlarında bodrum katlarda oturanları suçlar bir tavır içerisine girdiğini öne süren Dr. Murat Erkan, “Bu sorun Atakum İlçesi’nde ciddi bir altyapı sorununu ortaya çıkarmıştır. Hızla büyüyen kentte bu sorunun giderek artacağını anlaşılmaktadır. Yaşananlar kadar kötü olan ise,  yerel yöneticilerin yaşananların boyutunu bodrum katlarında oturanlardan ibaretmiş gibi aktarmaya çalışmalarıdır. Yerel yöneticileri dinleyince ne diyeceğimi şaşırdım, pes demekle yetindim. Kendi sorumsuzluğunu vatandaşın üzerine yıkmaya çalışmak insafsızlıktır, ahlaksızlıktır. Sorumluluğu suçsuz vatandaşın üzerine atmak çaresizlik ve acizliktir. Utanmasalar, ‘Neden yağmur yağdı’ diyecekler” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Askeri araç uçuruma yuvarlandı: 2 asker şehit, 7 asker yaralı

1 Askeri araç uçuruma yuvarlandı: 2 asker şehit, 7 asker yaralı

Acı haber ailelere ulaştı

2 Acı haber ailelere ulaştı

Samsun Sağlık Müdürü Oruç uyardı

3 Samsun Sağlık Müdürü Oruç uyardı

Eve çağırdığı hayat kadınları tarafından soyuldu

4 Eve çağırdığı hayat kadınları tarafından soyuldu

Arnavutköy'de müşterilerin olduğu lokantaya silahlı saldırı

5 Arnavutköy'de müşterilerin olduğu lokantaya silahlı saldırı

Polisin kaza yapan alkollü sürücü ile imtihanı

6 Polisin kaza yapan alkollü sürücü ile imtihanı

Samsun'daki 'Leylek Ormanı'nın sakinleri yavrularını büyütüyor

7 Samsun'daki 'Leylek Ormanı'nın sakinleri yavrularını büyütüyor

02 Haziran Salı Samsun hava durumu

8 02 Haziran Salı Samsun hava durumu

Düzce'de otomobile silahlı saldırı

9 Düzce'de otomobile silahlı saldırı

Fındık fiyatları ne kadar? 02 Haziran Salı il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 02 Haziran Salı il il güncel fındık fiyatları

hızWeb