AFAD 21 kişiyi kurtardı

Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ne bağlı Arama Kurtarma Birlik Müdürü Yusuf Aysu, yaşanan sel ve su baskınına müdahale eden ekiplerinin 21 kişiyi kurtardığını açıkladı\r\n

AFAD 21 kişiyi kurtardı
\n Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ne (AFAD) bağlı Arama Kurtarma Birlik Müdürü Yusuf Aysu, Atakum İlçesi nde yaşanan şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen sel ve su baskınlarına müdahale eden ekiplerinin 21 kişiyi kurtardığını söyledi. Aysu, bölgeye AFAD a ait 6 ekip, 45 Arama Kurtarma personeli, Büyükşehir Belediyesi ne ait 2 vidanjör, 6 kanal makinesi, 6 loader ve 50 personel ile İtfaiye Daire Başkanlığı na ait 17 motopomp, 9 itfaiye aracı ve 35 personelin sevk edildiği ve toplam 220 su baskınına müdahale edildiğini ifade etti.
\n
\n  
\n
\n 130 İHBAR GELDİ
\n
\n AFAD da 130 ihbarın geldiğini bunların 45 inin aracında, evinde mahsur kalan vatandaşlardan oluştuğunu kaydeden Yusuf Aysu, Ekiplerimiz 21 vatandaşı kurtararak güvenli bölgeye nakletti. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, havadan ve denizden alanı görüntüleyerek arama yaptı. İl Özel İdare ekipleri de riskli ilçelerde hazır bekletildi. Karayolları ekipleri, Samsun - Ankara ile Samsun - Sinop Karayolunda çalışma yaptı. Tüm kurumlarımız sel nedeniyle birlikte hareket ederek can kaybının olmaması için adeta seferber olduk. İl Emniyet Müdürlüğü ise, sel bölgesinden sürekli olarak bilgi akışını sağladı. AFAD Yönetim Merkezi çalışmalarına halen devam etmektedir. Olası arama kurtarma ihbarları için 12 personel, 2 kurtarma aracı ile birlikte hazır bekletilmektedir. Hasar tespit çalışmaları ise 4 ekip halinde 8 teknik personel ile yapılıyor. Bu zamana kadar depo, işyeri, konut ve sığınak olmak üzere 170 yerin ön hasar tespit çalışması yapıldı dedi.
\n
\n  
\n
\n Bayram OK 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

1 Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

hızWeb