Yağmur yağdı, makyaj aktı

MHP Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Erkan Avcı, Yerel yöneticiler, seçmenin gözünü boyayacak, hemen oya dönüşecek yatırımlar yapıp, yeraltına yatırım yapma gereği duymayınca, Atakum’da yağmur makyajı siliyor, halk acı gerçekle yüzleşiyor dedi\r\n

Yağmur yağdı, makyaj aktı
\n MHP Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Erkan Avcı, Atakum da yaşanan selle ilgili açıklamalar yaparak, kent yöneticilerini eleştirdi.  Avcı, Bereket olan yağmurun Atakum’da felakete dönüşmesi kader değil, altyapı eksikliğidir. Deniz kenarındaki bir ilçede yağmur sularının güvenli bir şekilde denize ulaşması için yeterli alt yapının olmayışı, bereket olan yağmuru Atakum’da felakete dönüştürüyor. İlçe belediyesi, büyükşehir’e yazıyor; büyükşehir ıslah ettik’ diyor fakat Atakum’da mal ve can kayıpları sürüyor. En kötüsü de yaşananlardan sadece miktarı hesap edilemeyen yağmur sorumlu tutuluyor. Yerel yöneticiler, seçmenin gözünü boyayacak, hemen oya dönüşecek yatırımlar yapıp, yeraltına yatırım yapma gereği duyunca, Atakum’da yağmur makyajı siliyor, halk acı gerçekle yüzleşiyor. Her yağmurdan sonra ‘yaralar sarılacak, ders alınacak’ denmesine rağmen aynı felaketleri Atakumlular yaşıyor. Yüzyılın, iki yüzyılın felaketi dedikleri yağmurlar bazen yılda birkaç kez bazen de, birkaç yılda bir yağıyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n RAYLI KALDIRILMALI
\n
\n Avcı, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Göz, olanı; akıl, olacağı görür, buralarda olanlar bile görülmüyor, olduktan sonra bile tedbir alınamıyor.  Yapılacak iş, Atakum daki sekiz derenin kanal halinde denize ulaşmasını sağlamaktır. İnşaatı devam eden sel kapanı ve diger ıslah calışmalarının süratle bitirilmesinin yanı sıra, Kocadağ daki çevre katliaminin derhal son verilmesinin sağlanarak, Değirmen Deresi ve Haci Deresine taş ocağı atıklarının dolmasının önlenmesi gerekmektedir. Değirmen Deresi ne tersip bendinin dehal yapılması şarttır.  Bu tedbirler orta vadeli tedbirlerdir. Asil uzun vadede yapılması gerekenler ise; her sel felaketinde sel sularının hedefi olan ve tahribata uğrayan raylı sistem kaldırılmalıdır.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

1 Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

2 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

3 Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

4 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Washington'da Floyd protestosu

5 Washington'da Floyd protestosu

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

6 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

7 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

8 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

9 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

10 Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

hızWeb