Demirtaş : Suçlu TOKİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ulugazi TOKİ Konutları yla ilgili şikayetlere cevap vererek, İnsanlar hem oturdukları evlerin kiralarını hem de yeni evlerinin taksitlerini ödüyor. Buna üzülüyorum ancak suçlu işleri tamamlamayan TOKİ’dir” ded

Demirtaş : Suçlu TOKİ
\n  
\n
\n Samsun’un İlkadım İlçesi’nde yapımı tamamlanma aşamasına gelen Ulugazi TOKİ Konutlarından ev alan ve heyecanla yeni evlerine taşınmayı bekledikleri halde aylardır bekleyen vatandaşların tepkisine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’tan yanıt geldi. Vatandaşların yaşadığı mağduriyete en çok kendisinin üzüldüğünü söyleyen Başkan Necattin Demirtaş, “İnsanlar hem oturdukları evlerin kiralarını hem de yeni evlerinin taksitlerini ödüyor. Buna üzülüyorum ancak suçlu işleri tamamlamayan TOKİ’dir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SORUMLU KİM OLACAK?
\n
\n TOKİ konutlarının, yasa gereğince bütün işlemlerinin TOKİ tarafından yapılması gerektiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, çalışmaları Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte kontrol ettiklerini ve eksiklerin olduğunu belirterek, “Asansörler eski yönetmeliğe göre yapılmış, yollarda eksikler olan bir konut yapısına izin verilemiyor. Vatandaşlarımızın haklarını savunuyoruz. Yarın o asansörde bir çocuğumuz sıkışsa, bir vatandaşımız can verse bunun sorumlusu emin olun ki bitmemiş işlerine rağmen izin veren belediyeler olur. Bu nedenle TOKİ konutlarıyla ilgili bütün işlerin yasa gereğince TOKİ tarafından yapılması gerektiğini, belirlenen eksiklerin de kendileri tarafından tamamlanması gerektiğini bilmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n TOKİ VE FİRMAYI SIKIŞTIRIYORUZ
\n
\n Vatandaşların Haber Gazetesi’nde yayınlanan mağduriyet tepkilerinin karşısında üzüldüğünü ve kısa sürede ekibini toplayarak sorunu masaya yatırdıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, şunları söyledi: “İnsanları bu kadar üzmeye, mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Toplantı yaparak sorununun çözümü için ne yapabiliriz diye baktık. Ancak bu haliyle izinleri vermemiz halinde büyük bir suç işlemiş olacağız. Hakkımızda Büyükşehir Belediyesi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulur. TOKİ’nin işlerini üstlenen müteahhit firmanın bir an önce eksikleri tamamlaması halinde biz vatandaşlarımızın en hızlı şekilde evlerine kavuşmaları için gerekli izinleri veririz. Biz işlerin bir an önce tamamlanması için TOKİ ve ilgili müteahhit firmayı sıkıştırıyoruz.” 
\n
\n  
\n
\n SİYASİ AYRIM YAPMIYORUZ
\n
\n Belediye Başkanlığına seçildiği günden bu yana hizmetlerinde asla siyasi bir düşünce içerisinde olmadığına dikkat çekerek TOKİ mağduru vatandaşların ‘MHP ve AK Parti’ çekişmesine kurban gittikleri iddiasının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Başkan Demirtaş, “Ben bir siyasi partiden seçim kazanmış olabilirim. Ama hizmetlerimizde siyasi parti ayrımı gözetmemiz söz konusu değildir. Bugüne kadar hayata geçirdiğim projelerde, içerisinde yer aldığım çalışmalarda bu konuya büyük hassasiyet gösterdim. Kanunlara göre ülke yönetiliyor. Keyfi durum hakkımız da yok yetkimiz de yok. Belediyecilikte siyaset yapıp çalışmaları siyaseten değerlendirmek insanlığa sığmaz. Bu nedenle vatandaşlarımızın da bu yanlış düşünce içerisinde olmasına üzülüyorum. TOKİ gerekli çalışmaları tamamlasın, gerekli izinlerin verilmesi bizi mutlu edecektir. Suçlu biz ya da siyaset değil TOKİ dir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

1 Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

2 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

3 Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

4 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

5 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Washington'da Floyd protestosu

6 Washington'da Floyd protestosu

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

7 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

8 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

9 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

10 Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

hızWeb