Burma; Devlet babalığını yapmalı

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Devlet, devletliğini yapıp sel mağdurlarının gerçek zararını tespit etmeli ve en kısa zamanda ödemelidir. Eğer sel nedeni ile belediyelere yardım ediliyorsa, bize de yardımcı olunmalıdır dedi\r\n

Burma; Devlet babalığını yapmalı
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, insanların aşırı yağan ve sele dönüşen yağmur nedeniyle mağdur olduklarını, özellikle yukarı bölgelerden gelen suların denize ulaştırılamaması nedeniyle kanalizasyon sistemine girmesi ve buradan geriye fışkırması sonucu, düzlük alanlarda su baskını olayının daha çok yaşandığını söyledi. Burma, Kanalizasyon sistemin geri tepmesi sonucu oluşan su baskınları durumu daha da kötüleştirmiş ve meydana gelen zararı daha da çoğaltmıştır. Biz, Atakum Belediyesi olarak yağmurun ilk damlasının düştüğü saatten şu ana kadar hep sahadaydık, sahada olmaya devam ediyoruz. Yaşadığımız felaketin ortadan kaldırılmasına yönelik çabalarımıza ilgi gösteren, araç ve personel desteği vererek yardımcı olan komşu belediyelerimiz olan İlkadım Belediye Başkanımız Necaattin Demirtaş a, Tekkeköy Belediye Başkanımız Hayati Tekin e, Yakakent Belediye Başkanımız Burhan Bayrakdar a, Canik Belediye Başkanı Osman Genç e teşekkür ediyorum dedi.
\n
\n  
\n
\n Bu afetlerden zarar gören insanların, gerçek ve doğru olarak zararlarının tespit edilmesi ve devletin, devletliğini göstererek bunlara yardım etmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Burma, Böyle zamanlarda devlet, gerçek yüzünü göstermeli ve babalığını yapmalıdır. Öyle dilenciye sadaka verir gibi değil, devletin, gerekeni gerektiği gibi yapması yani halkın gerçek zararını tespit ederek, onu ödemesi, mağduriyetleri gidermesi lazımdır. Bu, devlet olmanın verdiği sorumluluktur. Ayrıca, eğer kurallar içinde bu konuda zarar gören belediyelere devletin katkısı olmuşsa, devletin ayırımcılık yapmadan, hakkaniyetli davranarak, objektif kriterlere göre bize de yardım etmesi, katkı vermesi gerektiğini düşünüyorum. Biz, Atakum halkına hizmet ederken mağdur olduk. Selin müsebbibi de değiliz, mağduruyuz. Samsun un temsilcilerinin, milletvekillerinin, bakanının, diğer yöneticilerinin, hakkaniyet ölçüsünde olayları değerlendireceğini umuyorum. Devlette mağdurların zararlarını öderse, sorun epeyce hafiflemiş olacaktır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Balıkesir'de jandarmadan trafik uygulaması

1 Balıkesir'de jandarmadan trafik uygulaması

Salihli'yi sağanak yağmur ve dolu vurdu

2 Salihli'yi sağanak yağmur ve dolu vurdu

Ağaçta Mahsur Kalan Yaşlı Adamı İtfaiye Kurtardı

3 Ağaçta Mahsur Kalan Yaşlı Adamı İtfaiye Kurtardı

Polisin 'dur' ihtarına uymayan araç ile polis minibüsü kaza yaptı: 4 yaralı

4 Polisin 'dur' ihtarına uymayan araç ile polis minibüsü kaza yaptı: 4 yaralı

Çanakkale Kumköylüler evleri için sabah ışıklarına kadar nöbet tutuyor

5 Çanakkale Kumköylüler evleri için sabah ışıklarına kadar nöbet tutuyor

Polisin 'dur' ihtarına uymayan araç ile polis minibüsü kaza yaptı: 4 yaralı

6 Polisin 'dur' ihtarına uymayan araç ile polis minibüsü kaza yaptı: 4 yaralı

Patlamayla ilgili 4 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi

7 Patlamayla ilgili 4 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi

Patlamayla ilgili 4 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 Patlamayla ilgili 4 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi

İzmir'de kalp krizi geçirdiği ileri sürülen 17 yaşındaki genç öldü

9 İzmir'de kalp krizi geçirdiği ileri sürülen 17 yaşındaki genç öldü

7 yıldır kayıp olan adamın cesedi kuyudan çıktı

10 7 yıldır kayıp olan adamın cesedi kuyudan çıktı

hızWeb