BENGÜ GÜREŞLERİ NEFES KESTİ

Samsun un Bafra ilçesinde, Bengü ve Civar Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen 21. Geleneksel Karakucak Güreş Yayla Şenlikleri nefes kesti. Müsabakalar sonrası Sakarya bölgesinden Ali Rıza Kaya puan farkı ile başpehli

BENGÜ GÜREŞLERİ NEFES KESTİ
\n
\n  
\n
\n BAŞ PEHLİVAN SAKARYA’DAN
\n
\n Bengü Köyü Yaylasında 300 güreşçinin peşrev çektiği geleneksel 21. Yayla Şenliği Güreşleri nde vatandaşlar, heyecan dolu saatler geçirdi. 21. Karakucak Güreşinde Sakarya bölgesinden Ali Rıza Kaya puan farkı ile başpehlivanlığı kazanırken, Erzurumlu Sait Bingöl ikinci oldu. Başaltı pehlivanlığında ise Bafralı Milli Güreşçi Tamer Turan birinci olurken Amasya bölgesinden Naim Kök ikinci oldu.
\n
\n  
\n
\n YENİ AĞADAN ZAFER TURU
\n
\n 40 adayın ağalık için kıyasıya yarıştığı ihalede mevcut ağa Selami Hekimoğlu’nun çekilmesinin ardından Ağalık 40 bin liraya Bafralı iş adamı Zafer Çalışkan’da kaldı. Ağalığı devralan iş adamı Zafer Çalışkan eski ağa ve dernek yönetimi ile birlikte zafer turu attı. 3 yıldır ağalık koltuğunu bırakmayan Selami Hekimoğlu’na Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra Belediyesi eski Başkanı Hasan Aslan tarafından anı olarak kalması için ağalık kemeri takıldı.
\n
\n  
\n
\n BAŞKANLARDAN HATIRA KEMER
\n
\n 3 yıldır ağalık koltuğunu bırakmayan Selami Hekimoğlu’na Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra Belediyesi eski Başkanı Hasan Aslan tarafından anı olarak kalması için ağalık kemeri takıldı. Bengü ve Civar Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Kaygusuz, 1992 yılından bu yana birbirinden uzaklaşan köylülerimizi yılda bir günde olsa bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz emeği geçen tüm Bafralı iş adamlarımıza teşekkür ederim diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KUŞAKTAN KUŞAĞA DEVAM EDECEK
\n
\n Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin konuşmasında, “Bengü ve civar köylerinden baraj nedeniyle çok göç veren vatandaşlarımız Bafra’dan hiç kopmadılar. Bengülüler derneği aracılığı ile düzenlenen bu organizasyon dayanışmayı, yardımlaşmayı, birlik ve beraberliği simgeliyor. MHP Samsun Millet Vekili Cemalettin Şimşek de, “Bengülülerde ki birlik ve beraberlik gurur verici bir tablodur. Bafra dışında olan bengülü kardeşlerimizin kendileri uzakta fakat gönülleri burada bunun en büyük örneği ise bengü köyüne ve güreşlerine gönül veren değerli iş adamlarımızdır. 
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n ÜMİT CEYLAN
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n

\n  

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

2 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

3 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

4 Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

Samsun polisinden zehir baskını

5 Samsun polisinden zehir baskını

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

6 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

7 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

8 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

9 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

10 Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

hızWeb