‘SEL’İ MASAYA YATIRDILAR

Atakum Belediye Başkanı Başkan Burma, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Sefer Arlı, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt ve SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Kamil Demircioğlu bir araya gelerek, Atakum ilçesinde yaşanan sel afeti ve alınması gerek

‘SEL’İ MASAYA YATIRDILAR
\n İlçede her yıl yaşanan sel problemine karşı alınması gereken önlemler konusunda birleşen Burma, Arlı, Yurt, Demircioğlu, birlikte uzun bir çalışma yaparak, Atakum da yaşanan sel sorunlarının kaynağı ve çözümü konularında mutabakata vardı. Başkan Burma, Genel Sekreter Yardımcısı Arlı ve Yurt ile Genel Müdür Yardımcısı Demircioğlu, ilk defa bir araya gelerek böylesine geniş ve kapsamlı bir çalışmanın altına imza attılar.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n Yetkililer, ilçede yaşanan sel sorununu kesin olarak ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmaların en kısa zamanda başlayacağı, o ana kadar tedbir amaçlı olarak, Büyükşehir Belediyesi nin Atakent bölgesinde Yeni Mahalle civarında, Atakum Belediyesi nin ise, Balaç ın yanından geçen Kilyos Deresi havzasında geçici önlemler almak için çalışmalara başlayacaklarını belirtti.
\n
\n Yetkililer ayrıca, “kanalizasyon sisteminin geri tepmesi ile ilgili neler yapılabilir?” konusunda da görüş alışverişinde bulunurlarken, Arlı, Yurt ve Demircioğlu, bu konuyu kendi bünyelerinde değerlendireceklerini, ortaya çıkan çözümlerin de en kısa zamanda uygulamaya sokulacağını söyledi.
\n
\n  
\n
\n Başkan Burma ise, Kanalizasyon sisteminin geriye basması ve bölgenin sıkıntıya düşmesinin kabul edilemez bir durumdur. Bu sistemlerin sahibi ve sorumlusu olarak, sorumluluklarını yerine getireceğine ve sisteme giren suların önlenmesi, sistemde biriken lıgların temizlenmesi gibi konunun çözümü ne ise o bir an yerine getireceğini umuyor ve diliyorum. Aksi halde yukarıdan gelen sular, denize kanalize edilemediği için buralara dolmakta ve oluşan şişkinlik nedeniyle yüzeye fışkırmakta, bu da suların verdiği zararı kat be kat artırmaktadır” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

2 Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

3 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

Samsun'da aracıyla uçuruma yuvarlandı, kurtarılamadı

4 Samsun'da aracıyla uçuruma yuvarlandı, kurtarılamadı

Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

6 Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

7 Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Samsun'da bir ay süren yaşam mücadelesini kaybetti

8 Samsun'da bir ay süren yaşam mücadelesini kaybetti

Sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada kendini vurdu

9 Sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada kendini vurdu

Samsun'da cuma namazında cemaat yollara taştı

10 Samsun'da cuma namazında cemaat yollara taştı

hızWeb