Türk pilotları kaçıranların kimlikleri tespit edildi

Lübnan İç İstihbarat Birimi nin, başkent Beyrut ta Türk pilotları kaçıranların kimliklerini ve bulundukları yeri tespit ettiği belirtildi.\r\n

Türk pilotları kaçıranların kimlikleri tespit edildi
\n AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, İç İstihbarat Birimi, Türk pilotları kaçıranların kimliklerini ve bulundukları yeri tespit etti. Türk pilotları kaçıran grubun başlıca sorumlusunun, Suriye nin Azez kentinde kaçırılan Lübnanlılardan birinin oğlu Ali Cemil Salih olduğu ifade edildi. Kaçırma eyleminin önceden planlandığını belirten yetkililer, iletişim kayıtları aracılığıyla eylemin faillerine ve pilotların tutulduğu yere ilişkin önemli bilgilere ulaşıldığını kaydetti. 
\n
\n  
\n
\n Güvenlik birimlerinin yaptığı incelemeler sonucunda Türk pilotların, Lübnan ın güneyindeki bölgelerden birinde tutulduğu ihtimali üzerinde duruluyor.
\n
\n  
\n
\n İstanbul dan Beyrut a yolcu taşıyan THY uçağının personelini havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı grup, Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca yı kaçırmış, diğer mürettebatı serbest bırakmıştı.
\n
\n  
\n
\n Eylemin sorumluluğunu İmam Rıza nın Ziyaretçileri adlı bir grup üstlenmişti. Grup adına yapılan açıklamada, Türk pilotların, Suriye de rehin tutulan 9 Lübnanlı karşılığında serbest bırakılacakları belirtilmişti. 
\n
\n  
\n
\n  Lübnan dan İran a ziyarete giden 11 Lübnanlı, geçen yıl mayıs ayında İran da İmam Ali Rıza nın türbesini ziyaretlerinin ardından karayolu ile ülkelerine dönerken Suriye nin Azez bölgesinde kaçırılmıştı. Kaçırılanlardan 2 si daha sonra Türkiye nin arabuluculuğuyla serbest bırakılmıştı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

6 Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

Bimcell TL Yüklemesi

7 Bimcell TL Yüklemesi

Gemlik'te kaza yapan araç takla atarak zeytinlik tarlasına uçtu: 3 yaralı

8 Gemlik'te kaza yapan araç takla atarak zeytinlik tarlasına uçtu: 3 yaralı

hızWeb