Samsun alan değil, satan olmalı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun un ithalatının ihracatını ikiye katladığını belirterek, Samsun dışarıdan mal alan değil, satan bir merkez olmalı dedi\r\n

Samsun alan değil, satan olmalı
\n Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 
\n
\n Ceynak Bölge Müdürü Ali Sever ve Samsunport Liman Müdürü Bedir Yıldırım ı yeni hizmet binasında kahvaltıda ağırladı. Liman yetkilileri ile Samsunlu tiyatrocu ve oyuncu Sedat Erdiş in de katıldığı kahvaltıda Sever ve Yıldırım ile Samsun un ekonomik durumu üzerine sohbet eden Başkan Genç, limanın daha verimli kullanılması için, Anadolu ile ulaşım bağlantısının iyi yapılması gerektiğini söyledi. Genç, Samsun alan değil, satan bir şehir olmalı dedi.
\n
\n  
\n
\n ALDIĞIMIZ, SATTIĞIMIZDAN FAZLA
\n
\n Samsun un sadece Anadolu nun değil, dünyanın çekim merkezi olabilecek jeopolitik konuma ve potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, Baktığımızda şehrin ithalatı ihracatından iki kat fazla. Demek ki sürekli alıyoruz. Oysa bu şehri Anadolu nun mallarının ve şehirde üretilen ürünlerin dışarıya satıldığı bir merkez haline getirmeliyiz. Bu da ancak doğru ulaşım planlaması ve limanın verimli kullanılmasıyla mümkün olur diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n YABANCI YATIRIMCI ÇEKMELİYİZ
\n
\n Anadolu nun Samsun limanıyla bağlantı sağlayabileceği hızlı yük treninin mutlaka kurulması gerektiğini ifade eden Başkan Genç, Bunun yanında Samsun-Irak demiryolu projesi hayata geçirilmeli. Samsun a yurt dışından yabancı yatırımcı çekmemiz lazım. Böylece il ekonomisini sürekli canlı tutmak mümkün. İlk 500 e giren firmaları bu şehirde mutlaka çoğaltmalıyız. Biz teşviği sadece devletten beklememeliyiz. Şehir olarak bizler yatırımcıları buraya çekecek imkanlar ve olanaklar geliştirmeliyiz dedi.
\n
\n  
\n
\n LİMAN, SAMSUN UN LİMANI
\n
\n Kendilerini kahvaltıda ağırlayan Başkan Osman Genç e teşekkür eden Ceynak Bölge Müdürü Ali Sever de, limanın şahısların değil, şehrin olduğuna işaret ederek, Samsun, limanı ne kadar doğru kullanırsa liman şehrin gelişimine o kadar katkı sağlar. Samsun un çevresindeki Amasya, Çorum gibi iller yatırımcıları illerine çekebilmek için Samsun limanına yakınız diye avantajlı konumda olduklarını lanse ederken, Samsun un sahip olduğu bu avantajını kullanması gerekir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Kahvaltının ardından Başkan Genç, misafirlerine yeni hizmet binasını gezdirdi ve uygulamaya konulan ye iteknolojik sistem ve kurulan yeni birimler hakkında bilgi verdi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

1 Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

2 Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

3 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Washington'da Floyd protestosu

4 Washington'da Floyd protestosu

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

5 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

6 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

7 Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

8 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

9 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

10 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

hızWeb