AK Parti de 12. yıl coşkusu

AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı, Siyasi Hukuki İşler Başkanı Alaettin Bayrak, AK Parti iktidarı sayesinde Türkiye nin sadece bölgede değil dünyada da güçlü küresel bir aktör haline geldiğini söyledi

 AK Parti de 12. yıl coşkusu
\n  
\n
\n AK Parti nin 12. kuruluş yıldönümü nedeniyle Samsun İl Başkanlığı nda biraraya gelen partililer, yıldönümü pastası kesti. Kutlama öncesi bir açıklama yapan AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı, Siyasi Hukuki İşler Başkanı Alaettin Bayrak, 11 yıllık iktidarımızda, planlananın çok üstünde hizmetler gerçekleştirilmiş, saymakla bitirilemeyecek oranda, büyük projeler yapılmış ve uygulanmıştır dedi.
\n
\n  
\n
\n TÜRKİYE BÜYÜYOR
\n
\n Türkiye nin bugün itibariyle çok güçlü olduğunu belirten Bayrak, Türkiye, sadece bölgesinde değil dünyada da güçlü küresel bir aktör haline geldi.  Ülkemizin güçlü bir iktidarı var. Bütün bunlar bir araya gelince Türkiye de her alanda büyük bir dönüşüm, değişim yaşanıyor. Türkiye hizmetleriyle, ekonomisiyle, nüfusuyla her alanda her yönüyle büyüyor. Bugün 12. yıldönümümüzü kutluyoruz. Kurulduğumuz ilk günün heyecanını yaşıyoruz. Tek gayemiz, halkımızın bize olan inancını, teveccühünü, yine halkımız için daha sarsılmaz bir hale getirmek, milletimizin ve gelecekteki bizlerin huzur ve refahını kalıcı kılmaktır. Milletimizden aldığımız emaneti koruyup kollamaktır. Var gücümüzle çalışmaya, kardeşliğin adresi olmaya devam edeceğiz. Daha iyisini yapmak için, milletimize hizmet için, Samsunumuz ve Türkiye için durmak yok, yola devam diyor. AK Partimizin yeni yaşının ülkemize, milletimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n MİLLETİN HİZMETKARI
\n
\n Bayrak açıklamalarını şöyle sürdürdü: Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında dünyanın en iyi ilk 5 ekonomisi arasında yer almayı hedefleyen bir ülkeyiz. Bugün geldiğimiz noktada dünya ekonomik kriz ile boğuşurken biz IMF’ye olan borcumuzu sıfırladık, IMF’ye borç verir  duruma geldik. 11 yıllık iktidarımızda, planlananın çok üstünde hizmetler gerçekleştirdik. Saymakla bitirilemeyecek oranda, büyük projeler yaptık ve uyguladık. Hizmette il bazında yaptığı çalışmaları ilçe ve köylere kadar taşıyan AK Parti iktidarı, duble yollar, hastaneler, üniversiteler, öğrenci yurtları gibi projeleriyle milletinin hizmetkarı oldu. Cumhuriyetin ilanından 2002 ye kadar yapılan bölünmüş yol miktarı 6 bin kilometre iken, bu rakam AK Parti iktidarı dönemiyle 22 bin 253  kilometre bölünmüş yola çıkarıldı. 80 yılda yapılan  yolun 3,5 kat fazlası 9,5 yılda yapıldı. Türkiye de aktif havaalanı sayısı 2002 yılında 25 iken, bu sayı 2013 yılında 51 e yükseldi. 10 yıl önce sadece havayolu ile seyahat eden kişi sayısı 8,5 milyon iken, şu anda bu sayı 8 kat artarak 65  milyona ulaştı. Merkez Bankası ndaki döviz rezervi 26 milyar dolar iken, 127 milyar dolar çıkarıldı. 230 milyar dolardan deviralınan milli gelir, 742 milyar dolara yükseldi. Yüzde 30 lardaki enflasyon yüzde 6 lara kadar indirilmiş olup, yüzde 63 olan faizler yüzde 7 lere kadar çekildi.  
\n
\n  
\n
\n Açıklamaların ardından partililer, 12. kuruluş yıldönümü pastasını kesti.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

1 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

2 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

3 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

4 İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

Park halindeki pikap alev alev yandı

5 Park halindeki pikap alev alev yandı

Husumetli aileleri yasakta engelleyemedi... Husumetlisini av tüfeğiyle göğsünden

6 Husumetli aileleri yasakta engelleyemedi... Husumetlisini av tüfeğiyle göğsünden

Fatih Beyazıt tramvay durağında erkek cesedi bulundu

7 Fatih Beyazıt tramvay durağında erkek cesedi bulundu

Quick Sigorta Genel Müdürü Yaşar: "Ekonominin sıkıntılı döneminde iş dünyasına K

8 Quick Sigorta Genel Müdürü Yaşar: "Ekonominin sıkıntılı döneminde iş dünyasına K

Sokak hayvanlarını unutmadılar

9 Sokak hayvanlarını unutmadılar

Önce savaş sonra deprem vurdu

10 Önce savaş sonra deprem vurdu

hızWeb