Akıttıkları kanda boğulacaklar

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Mısır da darbe karşıtı göstericilere yapılan kanlı müdahaleyi kınayarak, Firavunlar akıttığı kanda boğulacak dedi\r\n

Akıttıkları kanda boğulacaklar
\n    AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Mısır da darbe karşıtı göstericilere yapılan müdahaleyi sert bir dille eleştirdi. Demir, Firavun un askerlerinin akıttığı kanda boğulacağını söyledi. 
\n
\n  
\n
\n DARBE, KAN VE GÖZYAŞI GETİRDİ
\n
\n Mısır da darbe karşıtı göstericilere Firavun un askerleri tarafından açılan ateş sonucu yüzlerce kişinin ölmesi, binlerce kişinin de yaralanması ahlakın, vicdanın ve insanlığın ölmesi anlamına geldiğini söyleyen Demir, Dünyanın her yerinde olduğu gibi Mısır da da darbe, ülke insanına daha fazla özgürlük, daha fazla hak ve hukuk yerine kan ve gözyaşı getirmiştir. Demokratik yöntemlerle başa gelenler, ancak sandıkla görevini bırakırlar. Seçimle gelen iktidarı silahla ortadan kaldırmak, darbe yapmak o ülkeye Mısır’da olduğu gibi geri dönülmez büyük zararlar verir dedi.
\n
\n  
\n
\n FİRAVUNLAR YİNE KAYBEDECEK
\n
\n Nahda, Rabiatul Adeviyye ve diğer meydanlarda, tamamen barışçıl gösterilerle darbeyi protesto eden yüz binlerce Mısır halkının, ikinci bir katliama maruz kaldığına dikkati çeken Milletvekili Demir, Masum Mısır halkına Firavun un askerleri tarafından yapılan bu son saldırı sözün bittiği nokta olmuştur. Mısır ordusu ve polisinin, zor kullanarak temel haklarından yoksun kalan Mısırlı vatandaşlara ateş açması kabul edilemez. Bu alçakça saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Ve bu katilleri lanetliyorum. Gerek ülkemizde gerekse dünyada bu darbeye ve onların yaptığı katliama sessiz kalanların eline de kan bulaşmıştır. En büyük adalet Allah ın adaletidir. Masum ve savunmasız insanları öldürenler akıttıkları kanda boğulacaktır. Allah ın izniyle zafer er ya da geç Hz. Musa nın torunlarından yana olacak. Firavunlar yine kaybedecektir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

1 Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

2 Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

3 İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

4 Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

5 Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

hızWeb