AĞABALİ’DE ‘ESNAF’ TEPKİSİ

Samsun un İlkadım İlçesi Ağabali Caddesi’nde aydınlatma, hız kesici ve engelli rampalarının hayatı zorlaştırdığını belirten esnaf, ilgili kurumlara defalarca başvurmalarına rağmen seslerini duyuramadıklarını söyledi

AĞABALİ’DE ‘ESNAF’ TEPKİSİ
\n İlkadım İlçesi’nin işlek caddelerinden Ağabali Caddesi’ndeki esnaf, kendilerine ilgi gösterilmediğinden ve şikayetlerinin dikkate alınmadığından yakındı. 
\n
\n  
\n
\n AYDINLATMA SORUNU VAR
\n
\n Ağabali Caddesi’nde ışıklandırmaların yok denilecek kadar az olduğunu ve hava karardıktan sonra ciddi sıkıntılar yaşandığını belirten esnaf Burak Çıkrıkçı, Defalarca şikayetlerimizi dile getirmemize rağmen sonuca ulaşamadık. Ağabali Caddesi’nin yaya ve araç trafiği adına önemi ortada. Bu anlamda çok sayıda esnafın da ticarini sürdürdüğü önemli bir cadde konumundadır. Verilen hizmetlerin de bu önemden hareketle olması gerekiyor. Hava karardığı zaman ciddi bir karanlık içerisinde kalıyoruz. Caddenin üstünde yer alan ışıklandırma sistemi çok zayıf. Kendini bile aydınlatmakta zorlanan ışıklarımız var. Yıllardır bu talebimizi dikkate alan yok” dedi.
\n
\n  
\n
\n RAMPALARDAN DÜŞEN DÜŞENE
\n
\n Samsun’da geçtiğimiz yıllarda yaşanan sel felaketinin ardından kaldırımları yükseltilen caddede iniş ve çıkış rampalarının kaygan taşlardan yapılması nedeniyle neredeyse her gün 3-4 düşme vakası yaşandığını ifade eden esnaf Yıldız Diyarbakırlıgil, ise, “Caddenin sel felaketi yaşamaması için yapılan çalışmaları hepimiz beğendik ancak mevcut halindeki eksikliklerin giderilmesi gerekiyor. Kaldırımların iniş ve çıkış kısımlarındaki rampalar kaydırak gibi. Dükkanlarımızın önünde, vatandaşları düşmemeleri konusunda uyarıyoruz ama yetişemediğimiz anlarda ki günde 3-4 kez oluyor, insanlar buralardan düşüyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HIZ RAMPASI ŞART
\n
\n Caddenin araç trafiğindeki kısmının zeminin düzgün olması nedeniyle sürücülerin hız yaptığını belirten esnaf Levent Ünver de, “Gündüz trafik yoğunluğunda sıkıntı olmuyor ama akşamüzeri buradan geçen sürücüler yolda adeta hız denemesi yapıyor. İnce Sokak ile Ağabali Caddesi’nin kesiştiği noktaya biz kaza noktası diyoruz. Aslında alınabilecek basit önlemlerle caddenin güvenli ve kullanışlı bir hal alması sağlanabilecekken duyarsız kalınmasına üzülüyoruz. Bir çok işlek cadde ve sokağı birbirine bağlayan Ağabali Caddesi bu duyarsızlığı hak etmiyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

1 Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

Samsun'da bıçaklı saldırı: 3 yaralı

2 Samsun'da bıçaklı saldırı: 3 yaralı

Vahşet: 6 yaşındaki kız çocuğu boğularak öldürüldü

3 Vahşet: 6 yaşındaki kız çocuğu boğularak öldürüldü

Samsun'da bu projeler 30 yıldır tamamlanmadı

4 Samsun'da bu projeler 30 yıldır tamamlanmadı

Fındık fiyatları ne kadar? 11 Temmuz Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 11 Temmuz Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları

Termal tesiste iki kadın silahla öldürüldü

6 Termal tesiste iki kadın silahla öldürüldü

AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması

7 AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması

Samsun'da DEAŞ operasyonu: 9 gözaltı

8 Samsun'da DEAŞ operasyonu: 9 gözaltı

Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

9 Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

Korkutan anız yangını

10 Korkutan anız yangını

hızWeb