KREDİ ZEHİR OLMASIN

Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, “Kredi düzgün şekilde değerlendirilirse ilaç gibi gelir. Ancak plansız harcamalarla bu ilacı zehir haline getirecek olan yine esnaftır” dedi.

KREDİ ZEHİR OLMASIN
\n  
\n
\n  
\n
\n Ramazan ayı içerisinde esnafın ticaret adına durgun bir süreç yaşadığını belirten Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, vatandaşların da tatile çıkmasıyla birlikte bayramda istenilen iş hareketliliğinin elde edilemediğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n YÜZDE 50 DÜŞÜŞ VAR
\n
\n Yaşanan olumsuzluklara rağmen esnafın umudunu yitirmediğini belirten Başkan Sinecek, “Ramazan ayında yavaşlayan işlerin Ramazan Bayramı’nda son bulmasını umut ettik. Tatil süresi uzun olunca vatandaşların tatile çıkmaları bu umudumuzu boşa çıkardı ve işlerde yüzde 50’lik bir düşüş yaşandı. Bayram dönüşü, içerisinde bulunduğumuz bu günlerde bir hareket bekliyoruz. Zor  şartlara rağmen mücadele veren esnafın yüzü gülmeyi hak ediyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n ESNAFA KOLAYLIK
\n
\n Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak esnafın her zaman yanında olduklarını ifade eden Sinecek, Ramazan ayı ve bayramı süresince çok sayıda esnafa kredi verdiklerini belirterek, “Ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreç yaşandı. Bu süreçte esnafımızın mağdur olmaması için talep doğrultusunda çok sayıda kredi verildi. İşini çevirebilecek hale gelene kadar rahat ödeme olabilmesi adına vadeleri de uzun tuttuk. Bu anlamda şehrimizdeki diğer esnaf kooperatifleri de aynı şekilde çalıştı. Bizim kooperatifler olarak aramızdaki yarış, esnafımıza en iyiyi sunabilme yarışıdır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İLAÇ DA OLUR ZEHİR DE
\n
\n Esnafın banka ve kooperatiflerden çektiği kredileri uygun şekilde değerlendirmesinin önemine dikkat çeken Başkan Sinecek, yanlış kredi kullanımının iflaslara neden olabileceğini söyledi. Sinecek, “İhtiyaç kadar kredi almak ve bu krediyi iş hayatında, gerekli şekilde kullanmak gerekiyor. Doğru şekilde kullanıldığında bir ilaç gibi olan, esnafın sorunlarını tedavi eden kredi, yanlış kullanım halinde ise bir zehir gibi olmaktadır. Bu bağlamda esnafımızı dikkatli olmaya ve ellerindeki imkanları doğru şekilde kullanmaya davet ediyorum dedi. 
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

3 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

4 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

5 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

6 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da otomobil ağaca çarptı

7 Samsun'da otomobil ağaca çarptı

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

8 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

9 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

10 03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

hızWeb