Köyler parklarla donatıldı

Köylerdeki çocukları parkla buluşturan Atakum Kaymakamı Salim Demir, Şehirde yaşayan insanlar neye sahipse, aynısının köylerde de olmasını istiyoruz dedi\r\n

Köyler parklarla donatıldı
\n  
\n
\n Ankara Sincan Kaymakamlığı görevine atanan Atakum Kaymakamı Salim Demir, Karagüney ve Özeren köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla vedalaştı. Atakum Kaymakamlığı Köylere Hizmet Birliği tarafından ilçenin 27 köyüne kurulan çocuk oyun parklarını yerinde inceleyen Kaymakam Salim Demir, ilçeye bağlı köylerde yaşayan vatandaşların nüfus ile ilgili işlemlerini zahmetsizce yapabilmeleri için mobil hizmet aracını hizmete soktu.
\n
\n  
\n
\n TAKİP EDECEĞİZ
\n
\n Ziyaret sırasında köy muhtarı ve vatandaşlar ile bir araya gelen Kaymakam Demir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tüm vatandaşlarının 1. sınıf olduğunu söyledi. Şehirde yaşayan insanlar neye sahipse aynısının köylerde de olmasını isteyen Demir, “Onun için ben bundan önceki gittiğim ilçelerde de aynısını yaptım. Bu işler tabi kademe kademe oluyor. Her gittiğim ilçede köylere mutlaka çocuk parkı yaparım. Çocuk her yerde aynıdır. Köyde de aynıdır, kentte de aynıdır. Onun oyundan daha zevk alacağı hiç bir şey yoktur. Çocukların oyun oynayabilmesi için de böyle yerlere ihtiyaçları var. Özellikle emeği geçen, hizmet veren müdürlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu çocuk parklarının kalıcı olması için de destekleyeceğiz, yaptığımız hizmetleri takip edeceğiz” diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n MOBİL HİZMET ARACI
\n
\n Kaymakamlık tarafından satın alınan mobil hizmet aracı ile ilgili de bilgi veren Kaymakam Demir, “Bu çok önemli bir şey. Biz nüfus cüzdanı için ilçeye gidip gelmesi zor olan veya masrafı olan insanlarımıza işlemlerini zahmetsizce yapabilmeleri için mobil hizmet aracını tahsis ettik” dedi.
\n
\n  
\n
\n Tahsis edilen mobil hizmet aracı ile nüfus cüzdanı ihtiyacı olan vatandaşlara hizmete hazır olduklarını ifade eden İlçe Nüfus Müdürü Saliha Akman ise, “Çağımız gereği kent nüfusu giderek artmakta, ancak köy nüfusu da aynı oranda azalmaktadır. Samsun’un en hızlı büyüyen ilçesi Atakum’da köylerimizle beraber 149 bin 943 kişilik bir nüfusa sahibiz. Bu oranın 10 bin 213 kişisi köylerimizde yaşamaktadır” dedi.
\n
\n Daha sonra çocukları ile bir araya gelen Demir, parkı gezip çocukların neşesine ortak oldu.
\n
\n  
\n
\n İHA 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

1 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

2 Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

3 Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

4 Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

5 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

Düğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralı

6 Düğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralı

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

7 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

8 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

9 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

10 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

hızWeb