Gazi nin AVM hayali

Samsun’da hayata geçirilen projelerde Gazi Caddesi’nin hep ikinci planda kaldığını, bu durumun sona ermesi için projelerinin bulunduğunu belirten eski KARGİF Başkanı Orhan Sever, “İstiklal Caddesi’nde yapımı planlanan AVM projesi, Gazi Caddesi ne de uyarl

 Gazi nin AVM hayali
\n  
\n
\n Samsun’da sayıları artan AVM’lerin ardından şehir merkezindeki esnafın kan kaybetmemesi için kapsamlı uygulamaların yapılması gerektiğini ifade eden eski Karadeniz Genç İşadamları Federasyonu Başkanı Orhan Sever, bu anlamda Gazi Caddesi’nin de bu projelere dahil edilmesinin önemine dikkat çekti.
\n
\n  
\n
\n GAZİ’YE YAKIŞIR
\n
\n İstiklal Caddesi’nde yapılması planlanan AVM düzeninin Gazi Caddesi’ne de yakışacağını belirten eski KARGİF Başkanı Orhan Sever, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a çağrıda bulunarak, “AVM düzeni Gazi Caddesi’ne yakışır. Bulvar AVM’nin devamı olarak aynı konsept içerisinde Lise Caddesi köşesine kadar uygulanması halinde bu proje hem bölgeye zenginlik katar hem esnafı ayağa kaldırır hem de Türkiye’nin en iyi uygulamalarından birisi olarak yerini alır. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın İstiklal Caddesi’nde hayata geçirmeyi planladığı projenin Gazi Caddesi’ne de uygulanmasını bekliyoruz. Bu anlamda atılacak her adıma esnaf olarak destekçiyiz” dedi. 
\n
\n  
\n
\n BAKALIM KİM YIKACAK
\n
\n Mecidiye Çarşısı ile Gazi Caddesi arasında yer alan alt geçidin esnafı yıllardır zor durumda bıraktığını vurgulayan Sever, alt geçidin er ya da geç hata olduğunun anlaşılacağını öne sürdü. Sever, “Henüz proje aşamasındayken söyledik. Alt geçidin esnafı zor durumda bırakacağını, hata olduğunu dile getirdik. Ancak dinleyen olmadı. Şimdi Mecidiye esnafı ile Gazi esnafı arasında Çin Seddi gibi duran bu geçidin kime ne faydası var, anlamak zor. Er ya da geç bu alt geçidi yıkarlar ama bu kimin dönemine denk gelir, bilemem. Ancak bildiğimiz tek bir şey var ki, Gazi Caddesi nin bir an önce değerlendirilmesidir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BANKA SIKINTISI
\n
\n İstiklal Caddesi’nde sayıları artan banka şubelerinin cadde esnafını sıkıntıya soktuğunu belirten eski KARGİF Başkanı Sever, kiraların ikiye, üçe katladığını söyledi. Sever, “Normal değerinden iki, hatta üç katı kira ödemeyi öneren bankalar var. Bu durumda diğer işyeri sahibi de dükkanının aynı değerde olduğunu düşünüp benzer kiraları istiyor. Beraberinde bugün yaşanan sıkıntılar ortaya çıkıyor ki, bugün baktığımızda İstiklal Caddesi’nde 12-13 dükkan boş durumda. Saat:17.00’den sonra canlanan caddelerde bankaların aynı saatte kapatıp gitmesi de ayrı bir sıkıntı. Esnafa bir faydası olmaya bankalar hem kiraların artmasına hem de caddenin hareketsizliğine neden oluyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

2 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

3 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

4 Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

Samsun polisinden zehir baskını

5 Samsun polisinden zehir baskını

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

6 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

7 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

8 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

9 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

10 Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

hızWeb