Devlet desteği şart

BengüTürk televizyonuna konuk olan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sel baskınlarına karşı devlet desteğinin şart olduğunu belirterek, Alt yapıya kaynak transferi yapılmalı. Sağanak yağış halinde su gidecek yer bulamayınca taşkınlar yaşıyoruz

Devlet desteği şart
\n  
\n
\n İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, BengüTürk televizyon kanalında yayınlanan ‘Başkanlar Konuşuyor’ adlı programa konuk oldu. Samsun da art arda yaşanan sel felaketlerinin gündeme geldiği programda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Demirtaş, Sel baskınlarına karşı devlet desteği şart. Alt yapıya kaynak transferi yapılmalı. Sağanak yağış halinde su gidecek yer bulamayınca taşkınlar yaşıyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n BELEDİYELERE ÖRNEK OLDUK
\n
\n Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal içerikli projeleri de hayata geçirerek önemli işlere imza attıklarını ifade eden Demirtaş, öne çıkan projelerinin detaylarını BengüTürk televizyonunda anlattı. Halk Ekmek, Çorba Ekmek, Askıda Ekmek, Hilal Kart, Çöpünüz Altın Oluyor, Engeller Ortadan Kalkıyor, Atık Yağların Geri Kazanımı, Yeraltı Konteynerı, 23 Nisan Çocuk Trafik Eğitim Parkı çalışmalarını anlatan Başkan Demirtaş, “İlkadım İlçesi’nde değişim ve gelişim için onlarca farklı projeye imza attık. Bugün gelinen noktada bir çok belediyenin örnek aldığı bir yapı haline geldik” dedi.
\n
\n  
\n
\n DEVLET ALT YAPIYI DESTEKLEMELİ
\n
\n Samsun da geçtiğimiz yıl Canik İlçesi nde bu yıl da Atakum İlçesi nde yaşanan sel felaketlerinde tüm ekip ve ekipmanlarını seferber ettiklerini ifade eden Başkan Demirtaş, Doğal afet ilçe seçmez. Sonuçta aynı şehirde yaşayan insanlarız ve bir başka ilçenin yaşadığı sorunlara karşı duyarsız kalamayız. Bu anlamda canımızı yakan her iki sel felaketinde de ekiplerimiz, ekipmanlarımız sel bölgelerinde çalıştı. Şehrin en büyük sorunu kesinlikle bu. Yağış rejimi değişiyor. Sağanak yağış halinde su gidecek yer bulamayınca taşkınlara neden oluyor. Acil alt yapıya kaynak aktarılmalı. Devletin ülke genelinde alt yapı konusunda destek olması gerekiyor. Yerin altına yapılana halkımız ilgi göstermiyor, görselliğe önem veriyor. Canik’te 14 kişi hayatını kaybetti. Hepimiz bunu unuttuk. Millet olarak çabuk unutuyoruz. Burada alt yapıya kaynak transferi lazım.  Hizmet kanalı oluşturmamız lazım. Geçtiğimiz birkaç yıl önce ABD ye gittiğimde orada sordum. Siz bu işi nasıl yapıyorsunuz diye? Orada bizim İller Bakası gibi bir banka var. Alt yapı konusunda destek veriyor. Orada planlı yeraltı box sistemi var. Aynı sistem ülkemizde de olmalı. Avrupa ülkeleri asfaltta box sistemini uyguluyor ve alt yapıları da çok sağlam. Box sistemi sayesinde, elektrik, doğalgaz, su gibi çalışmalar için asfalt yüzeyine dokunmadan  yeraltına inilerek yapılan bir sistem. Biz de ise durum tam tersi. Yeni döktüğümüz asfaltlar 2 gün sonra tekrar eşilerek tahribata uğruyor. Bunun önüne geçilmesi gerekir dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir günde 9 pozitif vaka tespit edildi, valilik rehavet uyarısı yaptı

1 Samsun'da bir günde 9 pozitif vaka tespit edildi, valilik rehavet uyarısı yaptı

Samsun'da Korona'dan vefat sayısı açıklandı

2 Samsun'da Korona'dan vefat sayısı açıklandı

Samsun'da cip denize uçtu

3 Samsun'da cip denize uçtu

Fındık fiyatları ne kadar? 27 Mayıs Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 27 Mayıs Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

İlahiyatçı yazarın şüpheli ölümü

5 İlahiyatçı yazarın şüpheli ölümü

Samsunspor için Altınordulu Muhammed iddiası

6 Samsunspor için Altınordulu Muhammed iddiası

Sokak ortasında vahşet

7 Sokak ortasında vahşet

Bu ilçede 450 bin TL'lik veresiye borçları temizlendi

8 Bu ilçede 450 bin TL'lik veresiye borçları temizlendi

İzmir'de aranması bulunan şahsa yönelik operasyonda 1 kişi intihar etti

9 İzmir'de aranması bulunan şahsa yönelik operasyonda 1 kişi intihar etti

Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybetti

10 Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybetti

hızWeb