Kadıköy de su isyanı

Samsun’un İlkadım İlçesi Kadıköy Mahallesi’nde sürekli yaşanan su kesintilerine isyan eden mahalle sakinleri SASKİ’ye tepki göstererek, “Ramazan Ayı’ndan bu yana sürekli su kesintisi yaşıyoruz. Banyo dahi yapamıyoruz” dedi\r\n

Kadıköy de su isyanı
\n  
\n
\n Samsun’da şehrin merkezinde Ramazan ayından itibaren su sıkıntısı yaşadıklarını söyleyen Kadıköy Mahallesi Salih Reis Sokak sakinleri, ellerinde bidonlarla su aramaktan bıktıklarını belirterek, “Millet uzaya gidiyor, biz elimizde bidonla su arıyoruz” diye tepkisini dile getirdi.
\n
\n  
\n
\n MİLLET UZAYA GİDİYOR
\n
\n Samsun’un İlkadım İlçesi Kadıköy Mahallesi’ndeki Salih Reis Sokak sakinleri, Ramazan ayından bu yana yaşanan su kesintileri nedeniyle zor günler yaşadıklarını belirtti. Son kesintiden sonra üç gündür adeta eziyet çektiklerini belirten mahalle sakinlerinden Mehmet Yalçın, “Ramazan Ayı’nda başlayan kesintiler bizi canımızdan bezdirdi. İki, üç günde bir yaşanan su kesintileri nedeniyle zor günler yaşıyoruz. SASKİ’ye başvurduk, giderileceği söylendi. Ancak ne sorunlarımızı duyan var ne de çözen. Millet uzaya gitme hesapları yaparken biz mahalle sakinleri olarak nereden su bulabileceğimizin hesaplarını yapıyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n GENCİ YAŞLISI SU PEŞİNDE
\n
\n SASKİ’yi konu hakkında bilgilendirmek için telefon başında kaldıklarını ancak bir türlü ulaşamadıklarını belirten Recep Geze ise, “Bize ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor. Genç, yaşlı herkes elinde su bidonlarıyla geziyor. Banyo yapmak mahallemizde artık lüks oldu. Bir an önce sorun giderilmeli” ifadelerini kullandı
\n
\n  
\n
\n FATURA VAR SU YOK
\n
\n Mahallelerinde ciddi bir sıkıntı yaşadıklarını söyleyen su kesintilerine rağmen SASKİ’nin fatura göndermeyi ihmal etmediğini belirterek, “SASKİ faturalarını göndermekte geç kalmıyor ama iş hizmete gelince ortada kimse yok. Su kesintilerinin ortaya çıkardığı görüntüden utanıyoruz. Samsun ne kadar büyük şehir olursa olsun şehrin merkezinde hala bu derece uzun süreli su kesintileri yaşıyorsa sıkıntı var demektir. 60 yıllık bir mahallenin sakinleriyiz. Her şeyden mahrum kalıyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

4 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

5 Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

6 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

7 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kayıp genç bulundu

8 Samsun'da kayıp genç bulundu

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

9 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

10 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

hızWeb