Genç: Herkes bu kitabı okumalı

Canik Belediyesi tarafından bastırılan ve Samsun un ticari tarihinin anlatıldığı Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) kitabı, ilçelerde tanıtılıyor. Başkan Genç, Samsun un geleceğine ışık tutan bu kitabı herkes mutlaka okumalı dedi

Genç: Herkes bu kitabı okumalı
\n  
\n
\n Canik Belediyesi nce geçtiğimiz yıl Ekim ayında farklı ülkelerden 93 bilimadamının katılımıyla Canik Kültür Merkezi nde düzenlenen Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) sempozyumunun ardından aynı adla çıkarılan ve Samsun ile Karadeniz in ticareti hayatını anlatan kitap Samsun la buluşuyor. Samsun un ticari ve ekonomik hayatına yön verecek olan kitap, Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Canik Belediyesi Kültür ve Tarih Buluşmaları toplantıları ile Samsun un ilçelerinde tanıtılacak.
\n
\n  
\n
\n 1353 SAYFALIK DEV ESER
\n
\n İlki bugün Vezirköprü de gerçekleştirilecek olan Canik Belediyesi Kültür ve Tarih Buluşmaları kapsamında ilçe yöneticileri, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve vatandaşlar, Samsun un bilinmeyen tarihini öğrenecek. Daha önce Samsun un bilinmeyen Cumhuriyet öncesi tarihini kitaplaştırarak Samsun la buluşturduklarına ve büyük ilgi gördüğüne işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçe toplantılarında iki ciltten ve 1353 sayfadan oluşan dev eseri tanıtacaklarını söyledi.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN UN TARİHİNİ HERKES BİLMELİ
\n
\n Samsun un geleceğinin geçmişinde gizli olduğunu ifade eden Başkan Genç, Samsun en az 7 bin yıllık köklü bir tarihe sahip. Bu tarihin bu zamana kadar bilinmemesi şehrimiz için büyük bir eksiklikti. Bundan yola çıkarak İlkçağdan Cumhuriyete Canik kitabımızı çıkarmış ve Samsun geneline dağıtmıştık. Şimdi ise şehrimizin ve bölgemizin ticari hayatını ortaya koyan, aynı zamanda yine bölgemizin ekonomik gelişimine yön verecek olan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik kitabımızı Samsun a kazandırdık. Samsun un tarihinin bu şehirde herkes tarafından bilinmesi gerektiğinden yola çıkarak kitabımızı ilçelerimizde tanıtacağız dedi.
\n
\n  
\n
\n KİTAP, SAMSUN UN GELECEĞİNE IŞIK TUTUYOR
\n
\n Kitabın Samsun a ve ilçelerine önemli katkılarda bulunacağına inandığını dile getiren Başkan Genç, Samsun eskiden uluslararası bir şehir ve Anadolu nun gözbebeğiydi. Dolayısıyla Samsun un genlerinde uluslararası olma özelliği var. Bu şehre yatırım yapmak isteyen, bu şehirde ticaret yapmak isteyen herkes Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) kitabını mutlaka okumalı. Samsun un geçmişini bilmezsek şehrimizi ileriye taşımamız, bu şehre yön vermemiz mümkün değil. Kitabımız, bir bakıma şehrimizin geleceğine ışık tutuyor. Bu bakımdan Kültür ve Tarih Buluşmaları nı önemsiyorum ve faydalı olacağına inanıyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da arının soktuğu şahıs hayatını kaybetti

1 Malatya'da arının soktuğu şahıs hayatını kaybetti

15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi

2 15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi

Bakan Koca'dan duygulandıran 15 Temmuz paylaşımı

3 Bakan Koca'dan duygulandıran 15 Temmuz paylaşımı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ruhu Sancaktepe'de yaşatıldı

4 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ruhu Sancaktepe'de yaşatıldı

Kan bağışına koştular

5 Kan bağışına koştular

15 Temmuz'un yıl dönümünde Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti

6 15 Temmuz'un yıl dönümünde Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti

Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldı

7 Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldı

Kayseri'de şehitler için sela okundu

8 Kayseri'de şehitler için sela okundu

Emanet aldığı taksiyle yaptığı kazada can verdi

9 Emanet aldığı taksiyle yaptığı kazada can verdi

Bursa Ulu Caminde selalar şehitler için okundu

10 Bursa Ulu Caminde selalar şehitler için okundu

hızWeb