Genç: Herkes bu kitabı okumalı

Canik Belediyesi tarafından bastırılan ve Samsun un ticari tarihinin anlatıldığı Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) kitabı, ilçelerde tanıtılıyor. Başkan Genç, Samsun un geleceğine ışık tutan bu kitabı herkes mutlaka okumalı dedi

Genç: Herkes bu kitabı okumalı
\n  
\n
\n Canik Belediyesi nce geçtiğimiz yıl Ekim ayında farklı ülkelerden 93 bilimadamının katılımıyla Canik Kültür Merkezi nde düzenlenen Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) sempozyumunun ardından aynı adla çıkarılan ve Samsun ile Karadeniz in ticareti hayatını anlatan kitap Samsun la buluşuyor. Samsun un ticari ve ekonomik hayatına yön verecek olan kitap, Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Canik Belediyesi Kültür ve Tarih Buluşmaları toplantıları ile Samsun un ilçelerinde tanıtılacak.
\n
\n  
\n
\n 1353 SAYFALIK DEV ESER
\n
\n İlki bugün Vezirköprü de gerçekleştirilecek olan Canik Belediyesi Kültür ve Tarih Buluşmaları kapsamında ilçe yöneticileri, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve vatandaşlar, Samsun un bilinmeyen tarihini öğrenecek. Daha önce Samsun un bilinmeyen Cumhuriyet öncesi tarihini kitaplaştırarak Samsun la buluşturduklarına ve büyük ilgi gördüğüne işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçe toplantılarında iki ciltten ve 1353 sayfadan oluşan dev eseri tanıtacaklarını söyledi.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN UN TARİHİNİ HERKES BİLMELİ
\n
\n Samsun un geleceğinin geçmişinde gizli olduğunu ifade eden Başkan Genç, Samsun en az 7 bin yıllık köklü bir tarihe sahip. Bu tarihin bu zamana kadar bilinmemesi şehrimiz için büyük bir eksiklikti. Bundan yola çıkarak İlkçağdan Cumhuriyete Canik kitabımızı çıkarmış ve Samsun geneline dağıtmıştık. Şimdi ise şehrimizin ve bölgemizin ticari hayatını ortaya koyan, aynı zamanda yine bölgemizin ekonomik gelişimine yön verecek olan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik kitabımızı Samsun a kazandırdık. Samsun un tarihinin bu şehirde herkes tarafından bilinmesi gerektiğinden yola çıkarak kitabımızı ilçelerimizde tanıtacağız dedi.
\n
\n  
\n
\n KİTAP, SAMSUN UN GELECEĞİNE IŞIK TUTUYOR
\n
\n Kitabın Samsun a ve ilçelerine önemli katkılarda bulunacağına inandığını dile getiren Başkan Genç, Samsun eskiden uluslararası bir şehir ve Anadolu nun gözbebeğiydi. Dolayısıyla Samsun un genlerinde uluslararası olma özelliği var. Bu şehre yatırım yapmak isteyen, bu şehirde ticaret yapmak isteyen herkes Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) kitabını mutlaka okumalı. Samsun un geçmişini bilmezsek şehrimizi ileriye taşımamız, bu şehre yön vermemiz mümkün değil. Kitabımız, bir bakıma şehrimizin geleceğine ışık tutuyor. Bu bakımdan Kültür ve Tarih Buluşmaları nı önemsiyorum ve faydalı olacağına inanıyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Eve çağırdığı hayat kadınları tarafından soyuldu

1 Eve çağırdığı hayat kadınları tarafından soyuldu

Siirt'ten acı haber: 2 asker şehit, 7 asker yaralı

2 Siirt'ten acı haber: 2 asker şehit, 7 asker yaralı

Arnavutköy'de müşterilerin olduğu lokantaya silahlı saldırı

3 Arnavutköy'de müşterilerin olduğu lokantaya silahlı saldırı

Polisin kaza yapan alkollü sürücü ile imtihanı

4 Polisin kaza yapan alkollü sürücü ile imtihanı

Düzce'de otomobile silahlı saldırı

5 Düzce'de otomobile silahlı saldırı

İzmir'de kundaklandığı ileri sürülen servis minibüsü yanarak küle döndü

6 İzmir'de kundaklandığı ileri sürülen servis minibüsü yanarak küle döndü

Kayseri'de DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı

7 Kayseri'de DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı

Vali Akın, Mucur ilçesinde covid-19 salgın süreci çalışmalarını inceledi

8 Vali Akın, Mucur ilçesinde covid-19 salgın süreci çalışmalarını inceledi

HAK-İŞ'ten Niğde Hastanesi doktorlarına teşekkür

9 HAK-İŞ'ten Niğde Hastanesi doktorlarına teşekkür

Hikmet Karaman, Başkan Gevrek'in baba ocağına hayran kaldı

10 Hikmet Karaman, Başkan Gevrek'in baba ocağına hayran kaldı

hızWeb