Isıtılmış gaz uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, LPG’de gaz ısısı artırıldığını belirterek, Böylece her depo başına 3 ile 5 litre arasında boş hava basılmakta ve haksız yere 3 ila 5 lira arasında haksız kazanç elde edilmektedir dedi

Isıtılmış gaz uyarısı
\n  
\n
\n Bazı akaryakıt şirketlerinin yapmış olduğu indirimlerin göstermelik olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu indirimlerle taşımacı esnafının yaşamış olduğu mağduriyetler çözüme ulaşmaz. Akaryakıt dağıtım şirketlerinin yapmış olduğu göstermelik indirimler yeterli değil. EPDK’nın herhangi bir fiyat uygulaması yapmadan yapılan indirim, taşımacı esnafımıza fayda getirmedi” dedi. 
\n
\n  
\n
\n EN PAHALISI ESNAFA 
\n
\n Akaryakıt fiyatlarındaki son gelişmelerle ilgili yazılı bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şöyle konuştu: “Her şeyin en pahalısı esnafa uygulanıyor. İndirimlerden bir yarar görmüyoruz. Yüksek fiyatlı akaryakıttan bıkan şoför esnafına mutlaka ucuz akaryakıt imkanı sağlanmalıdır. Çünkü, her zaman sonrası en çok şoför esnafı mağdur olmaktadır. Akaryakıta gelen zam her sektörü etkilediği gibi şoför esnafını daha çok etkilemektedir. Bu da esnafımızın mağdur olmasına sebep veriyor.” 
\n
\n  
\n
\n ESNAFI KANDIRMAYIN
\n
\n Bazı istasyonların halkın güvenini suistimal ederek gaz ve akaryakıt alımı sırasında depoya boş hava basıldığını kaydeden Palandöken; şunları söyledi: “EPDK’nın uyarı mektubundan sonra kuruşluk indirim yapan akaryakıt firmalarının taksici esnafımızın en çok kullanmış olduğu LPG’de ise gaz ısısı artırılmaktadır. Gaz ısısının artırılması ise her depo başına 3 ile 5 litre arasında boş hava basması anlamına gelmektedir. Yani her depoda haksız yere 3 ila 5 lira arasında esnafımızdan haksız olarak kazanç elde edilmektedir. İndirim yaptık, diyerek halkı ısıtılmış havayla kandıran istasyonlara daha katı yaptırım ve ceza uygulanmalı, mevcut denetimler artırılmalıdır.”
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

1 Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

Samsun Türkiye'de ilk sırada

2 Samsun Türkiye'de ilk sırada

Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

3 Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

4 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Samsun'da araç yoldan çıktı: 5 kişi yaralandı

5 Samsun'da araç yoldan çıktı: 5 kişi yaralandı

Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

6 Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

7 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Washington'da Floyd protestosu

8 Washington'da Floyd protestosu

30 Mayıs Cumartesi Samsun hava durumu

9 30 Mayıs Cumartesi Samsun hava durumu

Fındık fiyatları ne kadar? 30 Mayıs Cumartesi il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 30 Mayıs Cumartesi il il güncel fındık fiyatları

hızWeb