Kozluk a Kent Meydanı Projesi

Kozluk Beldesi nin çehresini değiştirecek Kent Meydanı Projesi çalışmaları hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Şenol Kul, projenin Kozluk Beldesi nin geleceğine yön vereceğini söyledi\r\n

 Kozluk a Kent Meydanı Projesi
\n  
\n
\n Kozluk Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan Kent Meydanı Projesi’nde adım adım sona yaklaşılıyor. Belde ve yöre sakinlerinin ihtiyaçlarına uygun estetik bir çevre görünümü sunmayı hedefleyen proje, Kozluk’a yeni bir yüz ve yeni bir soluk kazandıracak.
\n
\n  
\n
\n ÖĞRENCİLER HAZIRLADI 
\n
\n Projenin Kozluk Beldesi nin geleceğine yön vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Şenol Kul, geçtiğimiz aylarda gezi, tektik ve incelemelerde bulunmak amacıyla beldeye gelen Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinin hazırladıkları projeleri incelemek ve yerinde bilgi almak amacıyla KTÜ’de Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Acar ile görüştü.
\n
\n  
\n
\n 100 YILLIK MİSYON 
\n
\n Kent Meydanı alanında, otopark, anıt park,  fitnes, ceviz altı oturma alanları, kafeterya, piknik alanı, amfi tiyatro, tören alanı, leylek yuvaları, su damlaları, çeltik tarlaları figürü, şelale ve alışveriş merkezlerinin yer alacağını belirten Başkan Kul, projenin profesyonel anlamda devam ettirilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiklerini söyledi. Kozluk’un gelecek yüz yıllık misyonunu ortaya koyacak bir uygulama projesini hayata geçirmek istediklerini ifade eden Kul, beldeye ve yöreye yakışan projeyi en kısa süre içerinde tamamlamayı hedeflediklerini dile getirdi.
\n
\n  
\n
\n GENÇ FİKİRLERİ ÖNEMSİYORUZ
\n
\n Önümüzdeki aylarda projenin son halini alacağına dikkat çeken Başkan Kul, halkın görüşlerinin alınması amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini, sonrasında ise projeyi hayata geçireceklerini söyledi.
\n
\n Öte yandan projenin özellikle öğrenciler tarafından şekillendirilmesini arzu ettiklerini dile getiren Kul, uzun yıllar Kozluk Beldesi ne hizmet verecek projenin genç öğrencilerin emeği ile oluşturulmasını önemsediklerini keydetti.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

1 Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

2 Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

3 Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

4 Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

5 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

6 Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

7 Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

8 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

9 Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

hızWeb