KOÇ TAN HODRİ MEYDAN

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Erdoğan a seslenerek, CHP, CHP nin Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve İsmet Paşa ile uğraşmayı bırak dedi. Başbakan Erdoğan, yerel seçimler için hodri meydan ifadesini kullandığını anıms

KOÇ TAN HODRİ MEYDAN
\n    CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, TBMM de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Erdoğan ın, kendisini övmeyen, desteklemeyenleri etkisizleştirilmesi gereken hedef olarak gördüğünü iddia eden Koç, Aynada, Firavun mertebesine yükseldiğinizi görüyorsunuz dedi. Erdoğan ın, kendisine diktatör diyenlere verdiği yanıta değinen Koç, Dön uygulamalarına, eylemlerine bak. Kafanın arkasındakilerle, yaptıklarınla, söylem ve eylemlerinle, hiç kusura bakma dört dörtlük bir diktatör özentisisin diye konuştu.
\n
\n Başbakan Erdoğan ın özel ihtisas konularından birinin CHP ile uğraşmak olduğunu ileri süren Koç, Sayın Başbakan, sen CHP ile CHP nin Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile İsmet Paşa ile uğraşmayı bırak, dön, egemenlik paylaşımı talebinde bulunan, ülkenin bir bölgesinde neredeyse kendi öz güvenlik güçlerini kurup, yol çevirip kontrol yapıp, dağlarda tören düzenleyen PKK ile nasıl ilişki içindesin, ona bak dedi. 
\n
\n  
\n
\n KANKALARA NE OLDU?
\n
\n Erdoğan ın dün il başkanları toplantısında Mısır konusunda yaptığı konuşmayı eleştiren Koç, şunları söyledi: Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, sanki bir taşra politikacısı. Başbakan sıfatıyla yaptığı resmi konuşmada, sanki bir köyün kahvesinde masa üzerine çıkmış nutuk atıyor. Çeşitli ülkelerle ilgili yaptığı suçlamalar. Muhatap ülkelerden biri, ciddiye alınmayacak, her zamanki açıklamalardan biri diye küçümseyici cevap veriyor. Beyaz Saray dan da ağır bir cevap geldi. Mısır daki darbe sürecini açık ve net söylemle kınadık ve bir kere daha lanetliyoruz. Türkçe bilen anlar. Bunun üzerinden polemik yaratıp, bunun üzerinden Türkiye ye bir mağduriyet taşımanın sana bir faydası yok Sayın Başbakan.
\n
\n Erdoğan ı Suudi Arabistan Kralı ile birlikte çekilen bir fotoğrafını gösteren Koç, Bir zamanlar kankalardı, el ele dolaşıyorlardı. Şimdi oradaki haksızlıklardan, eşitsizliklerden bahsediyor diye konuştu. Başbakan Erdoğan ın Mısır Genelkurmay Başkanı Abdulfettah el-Sisi ile fotoğrafını da gösteren Koç, Sen Sisi ile de kankaymışsın bir zamanlar. Bu kankalar ne oldu Sayın Başbakan? dedi.
\n
\n  
\n
\n HODRİ MEYDAN
\n
\n Erdoğan ın bir kaç sefer Gazze ye gitmeye niyetlendiğini belirten Koç, Gazze orada duruyor. Gazze ye nereden gireceksin? İsrail ile papaz oldun, Mısır ile ilişkiler ortada. Gazze ye paraşütle mi gönderecekler seni? dedi.
\n
\n Ülkenin iç sorunlarına yönelik bir çözüm oluşturulmadığını belirten Koç, Mısır dan, Suriye den Türkiye ye gel Sayın Başbakan. Üretici perişan, atanamayan öğretmenler sokakta, vatandaşın kredi kartı borcu 4,5 milyar lira, ödenemeyen çek senet sayısı rekor kırıyor ifadesini kullandı.Başbakan Erdoğan, yerel seçimler için hodri meydan ifadesini kullandığını anımsatan Koç, Hodri meydana, hodri meydan dedi.
\n
\n Koç basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı Abdullah Öcalan ın cezaevinde odasının değiştirildiğine ilişkin haberlerin anımsatılması üzerine, Koç Bizim otelcilik konusunda bir deneyimimiz yok. Kim neye ne vadetti, kim bu vaade karşı vaatte bulundu, bunların ısrarla açıklanması istedik dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

2 Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

Samsun'da aracıyla uçuruma yuvarlandı, kurtarılamadı

3 Samsun'da aracıyla uçuruma yuvarlandı, kurtarılamadı

Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

5 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

6 Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

7 Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Samsun'da bir ay süren yaşam mücadelesini kaybetti

8 Samsun'da bir ay süren yaşam mücadelesini kaybetti

Samsun'da cuma namazında cemaat yollara taştı

9 Samsun'da cuma namazında cemaat yollara taştı

Sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada kendini vurdu

10 Sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada kendini vurdu

hızWeb