İşaretler Büyükşehir i gösteriyor

Mert Irmağı ndaki balık ve köpek ölümlerine nedeniyle ilgili araştırmaları sürerken, izler kirliliğin nedeni olarak Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Çöp Depolama Tesisleri ni gösteriyor. Tesisten ırmağa pis su bırakıldığı yönündeki iddialar üzerine gözler

İşaretler Büyükşehir i gösteriyor
\n Balık ve köpek ölümleriyle gündeme gelen Mert Irmağı’yla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün tahlil sonuçlarının açıklanması beklenirken; izler, ırmağa bırakılan atık suyun Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Çöp Depolama Sahası’ndan salındığını gösteriyor. Güzeldere Mahallesi Muhtarı Seyfettin Algül Tahlil sonuçlarından sonra herkes görecek, balık ölümlerinin nedeni Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Çöp Depolama Sahası ndan ırmağa bırakılan çöp suyudur dedi.
\n
\n  
\n
\n GÖZLER TESİSLERDE
\n
\n Samsun’da son aylarda sık sık balık ve köpek ölümlerinin yaşandığı Mert Irmağı’yla ilgili olarak vatandaş şikayetleri ve gazetelerde yer alan haberler üzerine ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri düğmeye basmış, incelemelere başlamıştı. Su ve ölü balıklardan numune alan ekiplerin tahlil yapılması için laboratuarlara gönderdikleri numunelerin sonuçlarının çıkması için en az bir hafta beklenmesi gerektiği öğrenilirken bölge halkının ortaya attığı iddialar yaşanan balık ve köpek ölümleriyle ilgili gözleri Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Çöp Depolama Sahası’na çevirdi.
\n
\n  
\n
\n ÖLÜMLERİN NEDENİ
\n
\n BÜYÜKŞEHİR TESİSLERİ
\n
\n İlkadım İlçesi Güzeldere Mahallesi’nde Demirci Köyü yolu üzerinde yer alan bir bağlantıdan Mert Irmağı’na su salındığını söyleyen Güzeldere Mahallesi Muhtarı Seyfettin Algül, balık ölümlerinin yaşandığı gün kahverengi renkte su akan bağlantıdan son iki gündür temiz denilebilecek bir su akışı olduğunu söyledi. Bağlantının geliş noktasını araştırdıkların ve pis suyun Büyükşehir Belediyesi’ne ait Katı Atık Çöp Depolama Sahası’ndan geldiğine dair bulgular elde ettiklerini belirten Muhtar Algül, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden gelecek tahlil sonuçlarının ardından herkes görecek. Mert Irmağı’ndaki balıkların ölüm nedeni kanalizasyon olamaz. Zira yıllarca şehrimizin denizine kanalizasyon aktı. Ama balıklar ölmedi.  Biz burada 2-3 ayda balık ölümleri yaşıyoruz. Eğer önüne geçilmezse diğer hayvanlarda ölecek, suya yakın yerde bulunan çocuklar da ölecek. Bunun hesabını kim, nasıl verecek? Vatandaşların sabrı tükeniyor. İki sence önce İlkadım Belediyesi’nin bir tesisinden dolayı aynı şey yaşanmıştı ve incelemeler sonrasında önlem alınmıştı. Şimdi de Büyükşehir Belediyesi’nin tesisinden aynı şekilde sorun çıktığını düşünüyoruz. Biz bu balık ölümleri, köpek ölümlerinin Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Çöp Depolama Sahası’ndan Mert Irmağı’na bırakılan pis sudan dolayı olduğuna yüzde yüz inanıyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

1 Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

2 Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

3 Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

4 İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

5 Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

hızWeb