Başkan Tekin den korkunç iddia

Belediye Başkanı Hayati Tekin, ilçenin alt yapısını kamera şakası olarak nitelendirdiği Tekkeköy ü büyük bir sel felakati beklediğini belirterek, ilçenin batacağını öne sürdü \r\n

Başkan Tekin den korkunç iddia
\n  
\n
\n  
\n
\n AKS TV Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sallabaş ın programına konuk olan Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, sel ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sallabaş ın soruları yanıtlayan Tekin,   Yapılan akılsızlıklar yüzünden Tekkeköy ü büyük bir sel felakati bekliyor. Tekkeköy gelen bir selde batacak dedi.
\n
\n  
\n
\n SEL BELEDİYENİN SORUNU DEĞİL
\n
\n Her şeyin açıkça ortada olduğunu belirten Tekin, Tekkeköy’ü akılsızlığın ürünü olarak büyük bir felaket bekliyor. Bu sel ne zaman gelir bilinmez, onu yüce Mevla bilir. Ama biz kullar olarak biliyoruz ki Tekkeköy gelen bir selde batacak. Çünkü Tekkeköy ün alt yapısı kamera şakası gibi. Tekkeköy Belediyesi olarak sel bizim sorunumuz, bizim derdimiz değil. Seli önlemek, dereleri ıslah etmek, yağmur sularının derelere varmasını önlemek SASKİ nin görevi. Sorumluluğu da Devlet Su İşlerine ait. Derelerin pisliğini temizlemede SASKİ son zamanlarda bağa bir çaba sarf etti. Ancak tam olarak pisliği temizlemedi. Ve karayolarından aşağı dere yataklarının o ani yağış miktarını ve seli taşıyamayacağı gerçeği gün gibi ortada. Tüm bunlar Tekkeköy ün selde batmasına neden olacak diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n VURDUM DUYMAZ DAVRANIYORUZ
\n
\n Tekin, karayollarının yapılması gerektiğini vurgulayarak, Seli önlemek için köprü dere yatağının, yaklaşık 100 metre gerisinde ve 100 metre ilerisinden, çıktı indi  şeklinde karayolu yükseltilmesi gerekiyor. Bunun yapılması için en azından yaklaşık 50 ile 100 trilyon arası para lazım. Ben en olumsuz şartları aklımdan geçiriyorum. Geçen sene ki selde, o dere yatağında iki araç sürüklendi ve çocuklar öldü.  Ama biz yaşananları unutuyoruz. Yani depremi unutup, kötü binalar yapmaya devam ettiğimiz gibi, yaşananları unutuyoruz. Hiçbir şey olmayacak gibi vurdum duymaz bir şekilde hareket ediyoruz. Ancak sel gerçeği hepimizin gerçeği. Yaşanacak olan sıkıntı da hepimizin sıkıntısı. Ama bir ölü toprağı var üzerimizde. İnşallah, Allah bize bunu çok ağır ödetmez dedi.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 3 yaralı

1 Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 3 yaralı

Kütahya'da bir köyde karantina sona erdi, bir köyde bir hafta uzatıldı

2 Kütahya'da bir köyde karantina sona erdi, bir köyde bir hafta uzatıldı

hızWeb